Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

21-06-2024, 08:56:23

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 876
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 681
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 352
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 346
Total: 346

346 гости, 0 потребители

Странни действия на МасВоок, моля за съвет

Започната от tMac, 03-10-2013, 13:31:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tMac

Няколко пъти ми се случва сутрин в офиса да открия MacBook-а си включен. По принцип вечер го гася /незнам защо, навици явно/ и сутрин го пускам. Разбира се си мисля, че чистачката в офиса може да го е пуснала без да ще, но на мен ми искам да разбера кога е пускан и кога е изгасян. Има ли начин, по който мога да проверя някакви записи или както се казва, какво се е случвало с машината. Имам бегли спомени за това, че в Windows има място, на което може да се види кога и какво е ставало с машината. Моля за съвет, ако някой знае къде и какво мога да направя, за да видя дали съм параноик или има върху какво да се замислям ;D

Ако някъде вече във форума е имало подобно описание, моля да ме извините, но не съм го проследил.

faire

Виж в settings-energy saver-schedule дали е настроено Start up or wake.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bboyg

Конзолата май пазеше логовете и изобщо какво се случва... Може и да се бъркам, ама там съм ги гледал май.

atirage

System preferences --> Energy saver --> Power --> "Start up automatically after a power failure" - махни отметката, сигурно е спирал тока...
iBook G3 Clamshell SE XGA
iMac G3 350 swaped 500 16Mb FlashCard16Gb
iMac G3 350 clocked 400 ATX LCD
iMac G4 20" 32GB SSD iSight Apple Pro Speakers
eMac G4
PowerBook G3 500 B&W
PowerBook G4 Ti 1Ghz 120GB OWC SSD
PowerMac G5 Quad
MacBook Late2006 Mavericks
MBP 2009
iMac 2012 2.7GHz 250G SSD

tMac

Цитат на: atirage - 03-10-2013, 17:14:28
System preferences --> Energy saver --> Power --> "Start up automatically after a power failure" - махни отметката, сигурно е спирал тока...

Ако е спирал тока, а компютъра е бил изключен не би следвало да се случи нещо, т.е. не би трябвало да се включва сам. Още повече, че иде реч за MacBook, който има батерия, която напрактика го прави независим от ел. мрежата, независимо от това, че кабела за захранването му е ключен в него. Освен, ако нещо не бъркам в расъжденията си.

Независимо от това благодаря за съвета. Ще ми е полезно, ако мога да проследя log-овете на машината. Само това ще разсее съмненията ми.

bboyg

С писк да се повторя: Applications/Utilities/Console.app

Тук се пазят логовете. Споменах го 1-2 мнения по-нагоре :)

tMac

Цитат на: bboyg - 06-10-2013, 13:20:21
С писк да се повторя: Applications/Utilities/Console.app

Тук се пазят логовете. Споменах го 1-2 мнения по-нагоре :)

Така е, благодаря за съвета! Това, което пише там е на китайски за мен обаче. Опитах се да потърся нещо като log on, log out и т.н. да свържа нещо от написаното с пускане и спиране на машината, но не се рабира ясно какво точно е ставало. Така, че благодаря за съвета, наистина тама е мястото.