Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-07-2024, 14:20:03

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 874
  • Latest: ratnikznae
Stats
  • Общ брой публикации: 82 683
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 220
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 106
Total: 106

106 гости, 0 потребители

Apple Maps може да застраши живота Ви...

Започната от Google, 10-12-2012, 15:49:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Google

Животът на австралийски мотористи е бил застрашен, тъй като новата навигационна програма на Apple, ги откарвала до място без обхват, без вода и храна и с температура до 46 градуса по Целзий
http://goo.gl/gkvIR

И все пак, ако не се откажете от Apple Maps, може да използвате новата екстра на компанията TaskLab, която превръща вашият iPhone в универсално швейцарско ножче, което може да Ви помогне да оцелеете, като в сериала Lost, ако се загубите по време на пътешествие
http://goo.gl/V0RPC
"Останете гладни! Останете безразсъдни!"
- Steve Jobs

fpyyh

това си е функция на всички навигации, особено в Англия редовно вкарват шофьори на камиони в тесни пътища, на които не могат да завият. и е доста тенденциозно да споменаваш само картите на Епъл, в една читаво написана статия производители не се споменават, например - http://www.dailymail.co.uk/news/article-2051302/Lorry-driver-wedges-13-ton-HGV-narrow-alley-blindly-following-satnav.html

Lycan

Гугъл пишат LadniMude.app за австралийски мотористи :D


Морт

Потвърждавам. Средата на миналия месец пропътувах по-голямата част от източното крайбрежие на Австралия на стоп. Последните няколкостотин километра пътувах с две девойки с ван, като се навигирахме с въпросните Apple Maps. Cairns го има само като име и е на грешно място. Един от малките градове преди това го има, но картата е грешна. Трябваше да преминем през главния вход на местнатa болница. Веднъж се опита да ни забие на 100км в пустошта .
И върхът беше, когато при търсене на плажове, ни прати право на един неохраняем с табела на входа "Внимание! Крокодили!"!!! :D
.fr

Lycan

Ахаа :) табелата е била за девойките ли?

Веднъж том-том ме прекара през частна нива, за да смени магистралите. Друг път ме заби в път без изход... та какво остава за общите карти в телефона?

Морт

Ооо, в Румъния Гармин ме е прекарвал през черен път, по нива с царевица, с твърдението, че е първокласен път.
В Гърция Гугъл Мапс ни заби отново в царевична нива, отново с твърдение за първокласен път. Този път ни пресрещна пикап гърци, с човек с пушка в каросерията и ни гледаха много криво. Кой знае къде им е бил скрит засадения джойнт (:
И двата пъти отивахме към транс фестивал. В Австралия целтас също беше транс фестивал. Ама там царевица много не гледат, та не успя да ме навре пак в нивата. За това - крокодили :D
.fr

shaman

Аз пък няма да забравя едно пътуване за което се доверих на iGo :)

Бяхме на почивка със семейството в Медвен.. от там гледам път №7, които води към сливането на две Камчии ;)
Викам на семейството - хайде на пикник там, хем да половя рибка !
Тръгваме и както си е реда след няколко километра iGo казва - "Завий на дясно по  път №7".
Гледам аз - макадам... ама нали съм доверчив тръгвам по него.. След 2-3 километра макадама изчезва и става нормален черен път...
iGo, обаче продълажава да твърди упорито, че съм на първокласен път №7 !
След още някой километър навлизам в горичка и там черния път се разклонява, появяват се разни табелки "влизането забранено" и "Стреля се без предупреждение" !
Тръгвам да обръщам, обаче пътя тесен.. заора колата и ни напред ни назад.. обхват няма да повикам помощ - Въобще весела работа :) С много зор успяхме да обърнем - домочадието бута яко, хлапето ревна, жената мърмори - идилийка ;)

На връщане събрах бая пластмаси - слава богу на тях не пишеше Renault а VW :)

thebrainless

#8
Всички пътувания, които съм правил в чужбина са с TomTom и никога - никога не съм имал проблеми. Виж в България е по-различна картинката и няколко пъти ме е набутвал на нещо средно между пътека и коларски път, но за щастие съм леко офроуд настоен и винаги се забавлявам при подобни изненади.
Stay hungry. Stay foolish.