Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-06-2024, 13:33:08

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 684
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 180
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 145
Total: 145

145 гости, 0 потребители

LG IPS234V-PN мнения?

Започната от arnold, 10-11-2012, 17:59:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bluesky

Добър Вечер на Всички!

@arnold
Цената действително е много добра. Минавайки на по-голям Екран, ще е допълнително удоволствие да Си пред екрана, усещането е, че имаш нов компютър.

..........................................

Тук съм нахвърлял няколко забележки, ако Си избирате Екран най-вече за Графичен Дизайн (като основна Функция на монитора Ви).
В подобен случай, добре би било да наблегнете най-вече на:

Размери на Екрана - колкото по-голям, толкова по-добре. Това рязко ще повиши производителността Ви, избягвайки непрекъснатото "зуумиране" напред - назад. Така печелите Време - т.е. ще се изплати и по-бързо. Удоволствието за Вас си остава Чист Бонус.

Разстоянието между два (2) пиксела (Dot Pitch) - колкото по-малко, толкова по-добре, днес под 0,25 мм е вече много добре (тук се проявява едно от основните предимства на Eizo).

Професионална Стойка - нагоре-надолу, смяна на ъгъла, и задължително позволяващ и Портрет Формат (вертикална позиция на екрана). Сенник също не за изпускане, ще Ви помогне много - това също изключително респектира Клиентелата, която 100% няма сенници на компютрите в техните офиси. (така, по-лесно вдигайки цената на Поръчката, се изплаща бързо и Монитора, и Сенника).

Лично Аз предпочитам да е Матт, а относно Контраст и време за Реакция всеки ще реши за себе си доколко е важно да различава степените на сивото и съответно черно - бяло...

Около Видими ъгли и Резолюция - обикновенно са в конюнгция с другите им данни, така че тук много нещо не може да се промени (това продават, или купуваш, или не...).

Портове - колкото повече, толкова по-добре.

И още нещо - при по-скъпо Устройство е добре много добре да се уточни (знае) предварително с Продавача политиката им при поява на отделни "мъртви" пиксели в обозримо близко бъдеще след покупката.

Metal

Интересно предложение от Asus с PLS матрица от Самсунг, добре се съревновава с IPS.

arnold

Добре е наистина ама 699$:)
Real Mac mini

Wizi

MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Lycan

$699 ама в България ли :)

Морт

Да ви припомня за 27" корейски монитор с матрица от Apple Cinema Display ;)
Вече половин година си го ползвам с дебело удоволствие.
.fr

houslex

С удоволствие бих ти препоръчал

http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-21.5-LCD-WIDE-MS228H--2MS/description.html

Има и по-нов модел, а и този трудно се намира.

arnold

В крайна сметка съм горд собственик на LG Flatron IPS235.
Прекрасна машинка, много елегантно, дано да не се скапе:)
Real Mac mini

PeterS

Доволен ли си от стойката? Защото при мен точно тя разваля всичко.
mobilio - професионални мобилни приложения

arnold

Единствено от нея не съм... Гледам да не подритвам бюрото много много..
Real Mac mini