Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-07-2024, 18:38:46

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 874
  • Latest: ratnikznae
Stats
  • Общ брой публикации: 82 683
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 220
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 108
Total: 109

108 гости, 1 потребител
walker007

I phone 5

Започната от kiko3152, 23-09-2012, 22:53:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iNtaCt

Аз чух, че няма карти все още.... представям си се с телефона у нас и го гледам като картинка без карта....

faire

Tочно в последния си пост на предишната страница съм написал, че е възможно изрязването, както беше с микро сим-а.
Потърсете в гугъл nano sim template iphone 5 или нещо от сорта.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

iNtaCt

За изрязването ми е ясно, аз такова нещо никога няма да ползвам ако ще да чакам 2 месеца за карта!

petko_marinov

Какво ви е мнението за I phone 5? Един приятел си го е купил в америка каза, че е нещо уникално:)

peerless

#19
Поредната подигравка с хората:

Цитат на: Apple: виолетовите снимки на iPhone 5 са нещо нормалноТехническата поддръжка на Apple е отговорила на претенциите на потребителите, които се оплакват от виолетов ореол около обектите при наличие на пряка светлина. Корпорацията смята, че виолетовото сияние при подобни условия на снимане е нещо нормално за камерата на iPhone 5. В този случай, Apple се позовават на заключенията на своите инженери, които са разследвали жалбите. От Apple препоръчват на потребителите да държат смартфона правилно, като не допускат в обектива на камерата да попада източник на силна светлина. Според много от собствениците на iPhone 5 обаче, такъв ефект не би трябвало да се наблюдава, особено толкова силно изразен. Въпреки това, инженерите, които са проучили снимките смятат, че потребителите просто държат неправилно смартфона по време на снимки. В края на септември, вицепрезидентът на Apple Фил Шилер заяви, че също толкова нормално е и надраскването на корпуса на iPhone 5. Много потребители коментират, че реакцията на американската компания относно всеки един проблем започва да се превръща във виц. 

Малко повече информация:
http://gizmodo.com/5947972/apple-acknowledges-iphone-5-camera-problem-says-youre-holding-it-wrong

П.П. Аз тотално се отказвам от 5-цата...
 MacBook Pro (Mid 2012) 15" i7 @ 2.3GHz - 10.8.2, 8GB @ 1600MHz, 256GB SSD, GeForce GT 650M 1GB (Retina)
 MacBook White (Mid 2010) 13" C2D @ 2.4GHz - 10.7.4, 4GB @ 1066MHz, 500GB
 iMac 21.5" i5 2.5Ghz - 10.7.4, 6GB @ 1333Mhz, AMD Radeon HD 6750M
 MacBook Pro (Early 2008) 17" C2D @ 2.5GHz (ex)

pravdo

ето пълно ревю: http://www.dpreview.com/news/2012/10/01/apple-iphone-5-review

а тук е посочен и този проблем. Предполагат, че е заради това сапфирено стъкло което са сложили
отпред: http://www.dpreview.com/articles/6867454450/quick-review-apple-iphone-5-camera/3
макар, че и 4 има същият проблем.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

thebrainless

Проблем с 4С няма - снима прекрасно, очевидно ще се чака 5С за да се оправи проблма с лющенето на боята и по-лошото качество на снимките (не говоря само за лилавя флеър)
Stay hungry. Stay foolish.

faire

Чудят се какви недостатъци да му намерят на тоя телефон вече.. Кой снима с/у слънцето толкова често с телефон, че това да е проблем?
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

pravdo

ето тук се вижда, че контролът на тъмните и светлите (динамиченият обхват) е много по-добър при 5-цата:
http://www.macrumors.com/2012/10/06/apple-publicly-responds-to-complaints-of-purple-lens-flare-on-iphone-5-photos/

как при всеки нов иФон се появяват хиляди жалейки...
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

bluesky

И Samsung ще "раздухват" Форуми с "недоволни потребители"... Хе, хеее...
Това само ще консолидира още повече Apple бандата!

peerless

Хора, бъдете малко реалисти, аз съм с айфон от първата седмица след като Джобс го анонсира (2G), но това вече ми идва в повече. Даваш един наръч пари за нещо което се предполага да е топ качество... а не го получаваш!

За проблема с антената на 4-ката пак ли самсунг са виновни? Аз си живея с този проблем и без бъмпър вече доста време, но е недопустимо да платиш толкова пари и да ти кажат, че не си държиш телефона правилно и да си купиш неква идиотска гумена простотия за да имаш обхват? WTF!!!

Аз на друг телефон освен айфон нямам намерение да мина поне в близко бъдеще, но да се отричат очевадни проблеми е глупаво!
 MacBook Pro (Mid 2012) 15" i7 @ 2.3GHz - 10.8.2, 8GB @ 1600MHz, 256GB SSD, GeForce GT 650M 1GB (Retina)
 MacBook White (Mid 2010) 13" C2D @ 2.4GHz - 10.7.4, 4GB @ 1066MHz, 500GB
 iMac 21.5" i5 2.5Ghz - 10.7.4, 6GB @ 1333Mhz, AMD Radeon HD 6750M
 MacBook Pro (Early 2008) 17" C2D @ 2.5GHz (ex)

bluesky

Така е, peerless, напълно Си прав.

В момента все пак няма нищо по-добро и по-качествено измислено.
Да, Apple винаги са относително "overpriced"...
(казвам относително, защото пък "възвръщането на инвестицията" е сравнително висока, дори морално остарелите им продукти си запазват цената и могат да бъдат и пре-продадени).

А иначе "гафовете" на Apple са като постиженията им - когато "гафят", "гафят" както подобава - с размах!
Аз Си спомням поне 5-6 сериозни "напразни изстрели".

Даже би могло да направим една "специална" Тема за неуспешните продуктови опити на Apple - за Fun!

Но фразата "Който се страхува от мечки, да не ходи в гората" е вярна в случая - изключено е на проправяш път (да Си първи) в някаква област и да не грешиш...

Да живее Прогреса - плаща потребителя  ;D




fpyyh

не успях да получа точно лилавото на 4ка (само изгаря), но като цяло и с нормален апарат избягвам толкова динамични сцени, да не говорим с телефон. и ако това му е единствения кусур, мога само да го похваля, имайки предвид колко сложни са станали подобни устройства, все ще изскочи нещо, което не е тествано и лилаво петно при снимка срещу слънцето не ми се струва фатално - антената беше доста по-сериозен проблем, макар аз лично да не съм го забелязвал.

pravdo

Е, този проблем с антената на иФона така и не го разбрах какъв е.
Ползвам 4ка без никакви бъмпери. Ей, така гол, както китайската му майка го е родила
и пак нямам проблеми.

Затова казвам, че са жалейки всички тези приказки.

мен ме дразни това, че не ми сменя часовника когато ида в чужбина (макар да е сложен на automatic)
...а старата ми нокиа 3310 го правеше без да при това да се нарича смарт.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

shaman

Цитат на: pravdo - 08-10-2012, 19:54:43
Е, този проблем с антената на иФона така и не го разбрах какъв е.
Ползвам 4ка без никакви бъмпери. Ей, така гол, както китайската му майка го е родила
и пак нямам проблеми.


Проблема с обхвата и захвата с iPhone 4 ми се появи само веднъж - миналата година на Ахтопол. Цял ден си играх да го хващам по различен начин и наистина - хванеш ли го с лявата ръка и чертичките почват да намаляват докато загуби обхват.. като го пуснеш - малко по малко започват да се появяват.
Явно е нещо свързано със самите клетки на оператора...