Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

30-06-2024, 22:20:22

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 678
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 174
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 75
Total: 77

75 гости, 2 потребители (1 скрит(и))
forka2k

WWDC 2012

Започната от vla, 26-04-2012, 01:11:59

« назад - напред »

0 Потребители и 3 гости преглеждат тази тема.

k0k0

Мога да изприказвам много, но няма да има кой да ме чуе.  ;)
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

dada_

#91
Цитат на: konstant - 13-09-2012, 18:38:48
Този телефон е едно бижу откъм изработка и дизайн! Прцизността наистина е впечатляваща. За тези , които разбират поне малко от материали и обработка ще разберат за каква вискоа летва идва реч. Корейските производители на пластмасови сапунерки немогат дори фаската да направят на Айфон 5! Камерата е невероятна. Общо взето го пиша това, защото "бабите оплаквачки", които пишат в този форум след всеки продукт, ми идват в повече. Хора, които не знаят от коя страна се хваща отверката в този свят дават най- "екпертни" и тежки мнения , за неща , за които нямат и най-бегла представа.  
Почвам с отвертката, хваща се от към дръжката - сега вече мога да давам мнение тук нали? Камерата - как разбра, че е невероятна, да не би да е от онзи клип, който пуснаха с представянето на айФона, ама като гледам направи си е от него. Цитираш си ги едно към едно, няма такава изработка, забрави да кажеш, че машина с диаманти го е изработвал. А то какво излиза на края, преди 2години хтц пуснаха изцяло Аl(алуминии) модел, който мога да ти кажа, че беше изработен перфектно, тогава айФона беше изцяло пластмасов, и говоря за гадната пластмаса, не за поликарбоната, с който сега изработват "Корейските сапунерки", ама тогава нищо не говорихте за изработка. И мога да ти кажа, че страничното тяло един средно добър стругар може да ти го направи, не е абсолютно нищо сложно. Не казвам, че самсунг или на някоя друга марка имат някаква извънземна изработка, просто много се издразних как пишеш неща, явно извадени от едно видео, и как става ясно, че ти явно си нямаш хал-хабер от тези работи, но си тръгнал да критикуваш другите, че не знаят от къде се държи отвертката.

П.П. Ето не се хванах за правописа. Айде сега ако имаш ти какво да кажеш и да опровергаеш поне една част от това, което казах -  моля направи го.

konstant

С едно видео можеш ти да пишешеш глупотевини-Да Да! Аз си изкарвам хляба със CNC рутери и разбирам достатъчно от обработка на метали и повърхности! Това което казваш за струга показва доколко въобще неразбираш как се изработват тези неща. Това на струг не може да се направи! Моделът от преди гоодини на ХТЦ беше от студено пресован алуминни корпуса и лично съм го разглеждал-доста мърлява изработка беше. Обаче преди него имаше първият Айфон който също беше от алуминии. Но разликата между изрязано от блок парче алуминии и пресовано е огромна. Но това няма ка да го разбереш! Това че казваш , че не е нищо сложно, абсолютно доказва неграмотността ти в областта. Само ако видиш как се полира или матира така прецизно едно парче алуминии , ще ти стане лошо. В този модел има сложно редуване на мат и полирано в една развнина. И да също от видеото видях подробности, които обясниха, като прецизност в хилядни и заснемане на прцесите с над 30 мегапикселова камера за да се грантира тази прецизност. Относно камерата- ясно обясниха какво са направили в обем колкото едно грахово зърно. Показаха и качеството. С това всички фото сапунерки стават излишни!
Интересно ми е обаче, как бързо се засегнахте "професорите-разбирачи" на всичко! Никого не съм критикувал! казах че ми е неприятно да ви чета глупостите точно тук! Ако беше новинарски блог-ОК! Но тук мисля сме хора които харесваме тази марка? Ако не ви харесва-моля не ни занимавайте с безкрайната си некомпетентност! Разбирам, че искате да имате публика-обаче не сте за тука.

konstant

Ко Ко -ако не си ДА Да -щото натам води логиката-моля те спести си "гениалните"изводи!

wopsreg

dada_, каква точно е целта ти в този форум? Ако не си заблелязал в началото пише "Форум на приятелите на Apple в България". Ти очевидно не си такъв, затова те питам.

Аз лично преди много време съм отказал тези безмислени спорове Apple срещу всички останали. И винаги съм се чудил, защо тези всички останали са толкова враждебно настроени към хората, които ползват епълски продукти.

brad pit

И аз винаги съм се чудил какво задоволство изпитват такива хора, от това да плюят по Apple и всичко което не съвпада с тяхните виждания. Те мразят всичко което не са и което не могат да бъдат. Защо почти 100% от хората които ползват Apple не се проявяват по този начин, мисля можете сами да си отговорите. Въпрос на възпитание, образованост, култура и т.н.
;) P.S Сега очаквам пак обвинения в сектанство.  ;)

bluesky

@dada_

Цитат:
..........................................................................
"...Почвам с отвертката, хваща се от към дръжката - сега вече мога да давам мнение тук нали? Камерата - как разбра, че е невероятна, да не би да е от онзи клип, който пуснаха с представянето на айФона, ама като гледам направи си е от него. Цитираш си ги едно към едно, няма такава изработка, забрави да кажеш, че машина с диаманти го е изработвал. А то какво излиза на края, преди 2години хтц пуснаха изцяло Аl(алуминии) модел, който мога да ти кажа, че беше изработен перфектно, тогава айФона беше изцяло пластмасов, и говоря за гадната пластмаса, не за поликарбоната, с който сега изработват "Корейските сапунерки", ама тогава нищо не говорихте за изработка. И мога да ти кажа, че страничното тяло един средно добър стругар може да ти го направи, не е абсолютно нищо сложно..."
..........................................................................

Скъпи Колега  dada_,

Когато определяме камерата на смартфона iPhone като "невероятна", имаме впредвид прогреса и спрямо предишните модели или дори в Бранша като цяло.
Така например външното предпазно "стъкло" (покритието) "Сапфир" гарантира висока степен защита от надраскване - важно качество за Камера, с която Собственикът и ще се отнася не като с Фотокамера, а като с Телефон (т.е. носене по джобовете, (чанти за жените) и прочие.).
В изключително (относително) малко пространство е монтиран обектив, съставен от 5 (пет) лещи.
Камерата (ОК, Камерата + Software, работещи заедно) гарантират и "широкоформатни" Панорамни снимки...
и т.н., и т.н...

Относно технологическия Процес също бих могъл да кажа няколко думи, ако имаш желание, ще Ти обясня лесно защо да измерваш с високоразрешаващи снимки всеки корпус на Продукта и да разпределяш разликите в точността на над 725 (ако не се лъжа) стъпки ИМА ЗНАЧЕНИЕ само за сглобяване на високо-точни Продукти, съперничещи си с Космически или с някои военни стандарти.

Такъв технологически Процес Apple офертира вече за Битовата електроника, т.е. за Хората - нещо нехарактерно досега.

Така би могъл лесно да забележиш, (ако Си настроен да го видиш), че Apple като цяло (Креативните им звена + Маркетинговите им отдели) продължават да дават и добавят VALUE (стойност, нови качества) към всеки един от Своите Продукти или към съществуващата Линия Продукти СТРАТЕГИЧЕСКИ, (постъпателно и детерминирано, обединено в ясна Система от стъпки).

Доказателство са РЕЗУЛТАТИТЕ.
Психологическият резултат е, че съществува МАГИЯ около Продуктите и Марката Apple.
Финансовият резултат също е впечатляващ.

dada_

Цитат на: konstant - 14-09-2012, 14:02:58
Ко Ко -ако не си ДА Да -щото натам води логиката-моля те спести си "гениалните"изводи!
Това не го разбрах.
Цитат на: konstant - 14-09-2012, 14:01:01
С едно видео можеш ти да пишешеш глупотевини-Да Да! Аз си изкарвам хляба със CNC рутери и разбирам достатъчно от обработка на метали и повърхности! Това което казваш за струга показва доколко въобще неразбираш как се изработват тези неща. Това на струг не може да се направи! Моделът от преди гоодини на ХТЦ беше от студено пресован алуминни корпуса и лично съм го разглеждал-доста мърлява изработка беше. Обаче преди него имаше първият Айфон който също беше от алуминии. Но разликата между изрязано от блок парче алуминии и пресовано е огромна. Но това няма ка да го разбереш! Това че казваш , че не е нищо сложно, абсолютно доказва неграмотността ти в областта. Само ако видиш как се полира или матира така прецизно едно парче алуминии , ще ти стане лошо. В този модел има сложно редуване на мат и полирано в една развнина. И да също от видеото видях подробности, които обясниха, като прецизност в хилядни и заснемане на прцесите с над 30 мегапикселова камера за да се грантира тази прецизност. Относно камерата- ясно обясниха какво са направили в обем колкото едно грахово зърно. Показаха и качеството. С това всички фото сапунерки стават излишни!
Интересно ми е обаче, как бързо се засегнахте "професорите-разбирачи" на всичко! Никого не съм критикувал! казах че ми е неприятно да ви чета глупостите точно тук! Ако беше новинарски блог-ОК! Но тук мисля сме хора които харесваме тази марка? Ако не ви харесва-моля не ни занимавайте с безкрайната си некомпетентност! Разбирам, че искате да имате публика-обаче не сте за тука.
[/tt] Това не смятам пак да го коментирам, вече го направих.
Цитат на: wopsreg - 14-09-2012, 14:27:09
dada_, каква точно е целта ти в този форум? Ако не си заблелязал в началото пише "Форум на приятелите на Apple в България". Ти очевидно не си такъв, затова те питам.

Аз лично преди много време съм отказал тези безмислени спорове Apple срещу всички останали. И винаги съм се чудил, защо тези всички останали са толкова враждебно настроени към хората, които ползват епълски продукти.
О на apple съм приятел, всичко друго, което са произвели ми харесва, дори и първите айФони. Но специално на айФона вече не съм му приятел. За мен това е телефон опитващ се да изкара пари на стара слава(няма да казвам, че apple го правят). Иначе за всички нововъведения с първия телефон, и с другите устройства БРАВО apple.
Цитат на: brayo - 14-09-2012, 14:47:18
И аз винаги съм се чудил какво задоволство изпитват такива хора, от това да плюят по Apple и всичко което не съвпада с тяхните виждания. Те мразят всичко което не са и което не могат да бъдат. Защо почти 100% от хората които ползват Apple не се проявяват по този начин, мисля можете сами да си отговорите. Въпрос на възпитание, образованост, култура и т.н.
;) P.S Сега очаквам пак обвинения в сектанство.  ;)
Честно да ти кажа една от причините да не харесвам този телефон е и част (голяма част) от хората, които си го купуват. Спомни си само колко плюха като се пусна инстаграм за андроид, WHY???

И на последния пост да отговоря: ^ Не съм казал че прави лоши снимки, просто не е правилни да кажеш тази камера е "НЕВЕРОЯТНА", при условие, че не си се докосвал до телефона, при условие, че не си видял една снимка от телефона. Иначе добре закалено стъкло няма да се драска, не е лошо - браво. И аз гледах клипа видях какво са направило, айде като го видим в действие тогава да го изкоментираме. ПАК ДА КАЖА НЯМАМ НИЩО ПРОТИВ APPLE.

bluesky

@dada_

Цитат:
..................................................................................
"...Честно да ти кажа една от причините да не харесвам този телефон е и част (голяма част) от хората, които си го купуват. Спомни си само колко плюха като се пусна инстаграм за андроид, WHY???..."
..................................................................................

Драги Колега,

Милиони хора си купуват от този телефон (по целия Свят). Тъй като Ти не би могъл по НИКАКЪВ начин да ги познаваш (просто физически е невъзможно), тук е момента да отпадне и ГЛАВНАТА Ти причина според която (по Твоите думи), да не харесваш iPhone.

Като доказателство (за Мен) ще Ти призная, че имам щастието да познавам десетки хиляди хора (буквално) мои Клиенти и приятели, от много различни Страни. Много от тях имат iPhone и най-учудващото (за Теб може би ще бъде) е че Те са и ПРЕКРАСНИ ХОРА.

Така че, Приятелю, купувай си iPhone и да приключваме Темата!  ;D ;D ;D

dada_

Цитат на: bluesky - 14-09-2012, 15:53:30
@dada_

Цитат:
..................................................................................
"...Честно да ти кажа една от причините да не харесвам този телефон е и част (голяма част) от хората, които си го купуват. Спомни си само колко плюха като се пусна инстаграм за андроид, WHY???..."
..................................................................................

Драги Колега,

Милиони хора си купуват от този телефон (по целия Свят). Тъй като Ти не би могъл по НИКАКЪВ начин да ги познаваш (просто физически е невъзможно), тук е момента да отпадне и ГЛАВНАТА Ти причина според която (по Твоите думи), да не харесваш iPhone.

Като доказателство (за Мен) ще Ти призная, че имам щастието да познавам десетки хиляди хора (буквално) мои Клиенти и приятели, от много различни Страни. Много от тях имат iPhone и най-учудващото (за Теб може би ще бъде) е че Те са и ПРЕКРАСНИ ХОРА.

Така че, Приятелю, купувай си iPhone и да приключваме Темата!  ;D ;D ;D

Е то ясно, че повечето са свестни и тук повечето сте такива, но мен ме дразнят, онези фенчета - слепите, заслепени от телефона си. И тези същите с такава ярост го защитават, че направо не знам. Дори 100% точни факти да им предоставиш, те от дума не разбират. И аз имам приятели с айФон, много са доволни, но като видяха моя телефон, също много им хареса, разцъкаха го, и видяха, че телефона си има някой предимства, както и недостатъци пред айФона. Видяха и същото в ОС. Общо взето хареса им. Ето с такива хора да ти е кеф да спориш, да защитаваш тези и даваш мнения. А не да обяснявам това - така, онова - иначе, а отсреща самсунга е джапанка. Ами добре ако това им е тезата ОК, няма какво да говорим повече.

П.П. Една от основните причини са феновете, а другата е ОС, просто андроида ми е доста по-free.

bboyg

Сумати пъти вече се е дискотирало, че чарът на Apple продуктите изчезва все повече и повече паралелно с това колко по-масови стават. Разни хорица излезли от сламата, но миришещи на парфюм винаги ги е имало и винаги ще ги има. Тяхната всевищна цел в случая е да се остави телефона на масата в кафенето, кръчмата, дискотеката и тнт и да ни забележат. С това чарът на всеки продукт се убива още повече. Няма какво да се направипросто. Ако не са с iPhone-и, ще са с Galaxy-та, HTC-а разни намазани и тнт. Проемете го и не му обръщайте внимание, колкото и дразнещо да е. Комбинацията от 5 лв. в джоба и телефон за 500+ лв. е нещо напълно обичайно по нашите ширини :)

konstant

Само дето никакви факти не се показват, а само голо празнословие! Да попитам критиците-имали ли сте Айфон?

k0k0

Разцъквал съм такъв около месец. Не е лош, но са му много парите ;] . Може за доста по-малко пари да имаш телефон, който носи същият кеф. Същата работа и като компютрите на Apple.
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

bluesky

Добър Ден на Всички!

Цитат:
...................................................
"...Разни хорица излезли от сламата, но миришещи на парфюм винаги ги е имало и винаги ще ги има. Тяхната всевищна цел в случая е да се остави телефона на масата в кафенето, кръчмата, дискотеката и тнт и да ни забележат. С това чарът на всеки продукт се убива още повече. Няма какво да се направипросто. Ако не са с iPhone-и, ще са с Galaxy-та, HTC-а разни намазани и тнт. Проемете го и не му обръщайте внимание, колкото и дразнещо да е. Комбинацията от 5 лв. в джоба и телефон за 500+ лв. е нещо напълно обичайно по нашите ширини..."
...................................................

Радвайте се, Колеги, че съществуват и такива хора... Съгласете Се, и те желаят да бъдат нещо. Дайте им тази възможност.
Ако не притежават реални качества, то субституцията (замяната, компенсацията) е неминуема. Такива са и много полезни даже.
Дават възможност на Фирмите, които разработват Продукти и блага, да ре-инвестират получените средства от продажбите в разработка на Нови Продукти и блага.

Освен това (като леко отклонение от Темата), завръщайки се в София, забелязах, че
(Цитат:
"...Разни хорица излезли от сламата, но миришещи на парфюм...")
са заменили в голямата си част и голям % от софиянците, които сега са извън Страната.
Затова пък Те вършат масово и със желание работа от естество, която софиянци не искат и не са склонни да вършат - така че са даже много полезни за функционирането на нещата.

dada_

Цитат на: konstant - 14-09-2012, 14:01:01
С едно видео можеш ти да пишешеш глупотевини-Да Да! Аз си изкарвам хляба със CNC рутери и разбирам достатъчно от обработка на метали и повърхности! Това което казваш за струга показва доколко въобще неразбираш как се изработват тези неща. Това на струг не може да се направи! Моделът от преди гоодини на ХТЦ беше от студено пресован алуминни корпуса и лично съм го разглеждал-доста мърлява изработка беше. Обаче преди него имаше първият Айфон който също беше от алуминии. Но разликата между изрязано от блок парче алуминии и пресовано е огромна. Но това няма ка да го разбереш! Това че казваш , че не е нищо сложно, абсолютно доказва неграмотността ти в областта. Само ако видиш как се полира или матира така прецизно едно парче алуминии , ще ти стане лошо. В този модел има сложно редуване на мат и полирано в една развнина. И да също от видеото видях подробности, които обясниха, като прецизност в хилядни и заснемане на прцесите с над 30 мегапикселова камера за да се грантира тази прецизност. Относно камерата- ясно обясниха какво са направили в обем колкото едно грахово зърно. Показаха и качеството. С това всички фото сапунерки стават излишни!
Интересно ми е обаче, как бързо се засегнахте "професорите-разбирачи" на всичко! Никого не съм критикувал! казах че ми е неприятно да ви чета глупостите точно тук! Ако беше новинарски блог-ОК! Но тук мисля сме хора които харесваме тази марка? Ако не ви харесва-моля не ни занимавайте с безкрайната си некомпетентност! Разбирам, че искате да имате публика-обаче не сте за тука.
Нещо са се объркали нещата, то с толкова "сложна" изработка така се получава.
ЛИНКче