Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

24-06-2024, 15:18:03

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 681
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 313
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 293
Total: 295

293 гости, 2 потребители
boggentod, veskop

AirPort Express

Започната от iD, 25-01-2012, 18:51:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iD

 Здравейте всички!
Искам да попитам, ако си купя един AirPort Express ще трябва ли нещо допълнително да се прави към него или си ръгам кабелчето и мрежата е готова?
Въпроса ми може да ви се струва глупав, но го задавам, защото лятото като бях в САЩ един американец ми каза, че бил слагал някакво допълнително устройство, за да ползва AirPort-a. Но може би това е така, защото при тях има само един кабел, които им влиза в къщата, свързан към модем и на този модем се връзват ТВ и рутър.
Подариха ми един рутър на Белкин, който покрива целия апартамен със сигнал, но за да браузваш например, трябва да си в една стая с него. Сега ме е яд защо не си купих една ябълка от Хамериката, но ще потърся от тук да си взема.
MacBook Air Mid 2011 13'' Intel Core i5 @ 1.7GHz / 256GB SSD / 4GB RAM / MacOS X Lion

daniel

Нищо допълнително не му трябва. Не знам само Express-a как ще е на покритие, трябва някой който го има да сподели. Аз съм с Extreme и съм много доволен.
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

iLili

Аз съм с Express вече 6 години. Идеално ми е. Какво за покритието? Работи си в целия апартамент, че и на комшийката давам парола за достъп. Няма настройки - ръгам кабелчето и готово. Всичко си става автоматично. Само понякога при смяна на доставчик - помни известно време старите си, автоматично приети настройки и аз ги изтривам ръчно, за да приеме новите.
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

iD

Да събудя малко старата тема  ;D

Каква е разлика между Airport Express Base Station  и  Airport Express?  ???
Някой, ако има впечатления от последния Airport, който Apple представиха скоро, да сподели как да се справя със скорост, покритие и т.н.
MacBook Air Mid 2011 13'' Intel Core i5 @ 1.7GHz / 256GB SSD / 4GB RAM / MacOS X Lion

kmonev

#4
за новия Express виж тук, има добри отзиви

http://gizmodo.com/5921456/apple-airport-express-2012-lightning-review-probably-the-best-router-ever

това наименование от Amazon - Airport Express Base Station или Само Airport Express - все едно и също е.

http://www.apple.com/airportexpress/
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

iD

#5
10Q kmonev
Т.е. първият линк, който съм дал е за последния модел, а вторият - за предпоследния. Така ли да разбирам?
Иска ми се да поръчам от Амазон, защото от сайта на Епъл ще ми начислят и щатски данък ::)

OPps! Пропуснах да попитам дали има някакъв начин на USB за Print Sharing да се закачи външен хард, който да е достъпен за всеки компютър, ползващ рутъра?
MacBook Air Mid 2011 13'' Intel Core i5 @ 1.7GHz / 256GB SSD / 4GB RAM / MacOS X Lion

kmonev

#6
и двата линка са за новия модел 2012г !!!  аз също се каня да си я купя. искат 193лв в БГ с гаранция с ДДС. разликата не е голяма.
за USB сигурно няма да може да вържеш външен хард, защото то това е разликата с Extreme модела :)
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

iD

Не мога да разбера как така и двата линка ще са модела от 2012 като последния модел е с отделен кабел за захранването и 2/5Ghz, а стария се ръга направо в контакта и работи само на една честота?
Единия е за $99, а другия за $129  ???
MacBook Air Mid 2011 13'' Intel Core i5 @ 1.7GHz / 256GB SSD / 4GB RAM / MacOS X Lion

kmonev

това дето се ръга в контакта е СТАРИЯ МОДЕЛ и който го продава за 129 долара прекалява. новия модел /2012/ вече прилича на Extreme и официалната цена на Епъл е 99 долара. за линковете - имах предвид моите, не твоите.

ей тука ги има и 2та модела и стария, и новия. Що не си го купиш от БГ да ти е мирна главата ?

http://www.novmak.com/accessories/all/apple-airport
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

iD

Сега всичко ми се изясни.
До един месец ще ми го донесат от САЩ на цената на старата версия от сайта, който си дал - 150лв. Няма смисъл да давам още 50лв и да го взема от БГ
MacBook Air Mid 2011 13'' Intel Core i5 @ 1.7GHz / 256GB SSD / 4GB RAM / MacOS X Lion