Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-07-2024, 18:32:44

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 876
  • Latest: ratnikznae
Stats
  • Общ брой публикации: 82 682
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 179
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 92
Total: 93

92 гости, 1 потребител
forka2k

питанка 4S

Започната от rhino92, 10-12-2011, 01:33:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

rhino92

Идва Коледа подаръци ала-бала ясно ви е. Понеже съм си фен на музиката много ми хареса Htc xe beats by dre обаче винаги на сърце ми е лежала ябълка .. знам в кой форум пиша, но очаквам да кажете кое наистина е по-добро, защото без да искам попаднах във андроид форума и там попаднах само на 1 по изчерпателно мнение. Най ме притеснява този проблем с батерията и въобще дали си заслужава покупката на 4S на този етап ?

dilqnski

Няма еднозначен отговор...
Харесвам адски много и двата телефона. Исках да си взема Sensation XE-то, но се оказа, че все още не го дават при retention(преподписване на договор) в Глобул, за това вече съм с 4S.
Основните плюсове и минуси са:
4S:
+ по-добър навигатор(Ползва освен GPS и руската ГЛОНАСС);
+ по-висока разделителна способност;
+ Siri(на мен ми помага достатъчно много, нищо че е на английски);
+ много добра батерия за такъв клас телефон(в 5.01 проблемът е отстранен при 4S, за разлика от 4);
+ iOS;
HTC Sensation XE:
+ Много добър звук от оригиналните слушалки;
+ По-голям дисплей;
+ Повече свобода при боравенето с Android;
+ По-бърз процесор;
-----------------------------------------------------------
Всички впечатления съм ги натрупал при боравене с двата телефона(HTC-то го тествах няколко часа, когато го пуснаха в България).
Всеки телефон има основни(поне за мен) плюсове, които другия няма и обратно, така че замисли се какво искаш или хвърляй ези-тура :P

godo

По-бързия процесор може и да е преимущество пред другите Android телефони. При сравенение с iPhone, рам и процесор остават винаги на заден план, защото всичко си бачка гладко и бързо поне 2 поколения..

Не ме интересува даже и не знам колко рам и колко GHz ми е iPhone-а..знам, че работи без грешка и не ми е засичал, нещо с което не могат да се похвалят собствениеците дори и на най-новите Android телефони.

Sensation XE-то фокуса му е в слушалките, ако това е една от основните приоритетни причини в избора ти, както и по-ниската цена ако не го взимаш с договор го взимай.

С договор в момента е по-скъп от 4S.
Mac only

dilqnski

@godo, прав си по отношение на гладката работа, но това е в следствие на заключената операционна система. Смея да твърдя, че Windows Phone 7 работи също толкова гладко, колкото и iOS. За сметка на това Andrоid(понеже е OpenSource) пък предлага доста по-големи възможности от гледна точка на персонализация и модификация(като започнем от приложенията и стигнем до самата OS).
Не подценявай Android като операционна система ;)

Въпрос на вкус
За мен си е чисто предизвикателство да сменям платформите. В 4S главно ме привлякоха ГЛОНАСС(за изследователски цели) и Siri. :)

peerless

Така така, Carrier IQ също си е екстра на андроида, че няма и махане... :)
 MacBook Pro (Mid 2012) 15" i7 @ 2.3GHz - 10.8.2, 8GB @ 1600MHz, 256GB SSD, GeForce GT 650M 1GB (Retina)
 MacBook White (Mid 2010) 13" C2D @ 2.4GHz - 10.7.4, 4GB @ 1066MHz, 500GB
 iMac 21.5" i5 2.5Ghz - 10.7.4, 6GB @ 1333Mhz, AMD Radeon HD 6750M
 MacBook Pro (Early 2008) 17" C2D @ 2.5GHz (ex)

Odisseus

Здравейте,

До колкото разбрах Carrier IQ го има основно на американските телефони. При мен например го няма...

Та на въпроса...
Аз имам HTC Incredible S и iPhone 4S
И двата телефона имат плюсове и минуси.
Въпреки че HTC-то не е от най-старите и бавните пак на моменти има леки забавяния при раота с Sense (наскоро получих update до Sense 3.0).

Забавяне при работа с менюто на iPhone-a - няма такова нещо. Липсата на драйвери между хардуеъра и софта е много голям плюс при Apple... Всичко става много бързо. Разликата може да се усети много осезаемо като хванеш двата телефона и започнеш да се ровиш из менютата.

Мен лично много ме изнервя работата с iTunes. Голяма мъка ми е. Не мога да качвам неща директно от компа на телефона. Да не говорим, че нещо не успявам да си кача разни снимки. До колкото подразбирам става само през синхронизацията... (за мен голям минус)
Намерих едно приложение iFunBox, което е файлов мениджър, но каквото и да кача през него телефона не го вижда...

Такъв проблем при андроид устройствата няма. Каквото и да кача, където и да го кача телефона си го разпознава и ти го показва на правилното място.

Моето лично мнение е, че и двете устройства заслужават внимание. Аз лично не мога да определя кое е по-добро, просто са различни...

Аа да не забравя - камерата на iPhone 4S наистина е добра. Честно казано се изненадах... Докато този елемент при HTC винаги е куцал.

Което и устройство да избереш няма да сбъркаш.

Поздрави
iPhone 4S 16GB ФО