Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-07-2024, 10:57:38

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 876
  • Latest: ratnikznae
Stats
  • Общ брой публикации: 82 683
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 125
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 96
Total: 96

96 гости, 0 потребители

Lion and XP bootcamp как ???

Започната от sako_dj, 29-11-2011, 01:59:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

sako_dj

Имате ли идея как да излъжа машинката и да подкарам bootcamp XP понеже съм с Lion и BC Asistant ми позволява само windows 7 да инсталирам.... :(
MacBook Pro 5.3 15" 2.8Ghz Intel Core 2 Duo 6mb Cash - 2x4Gb DDR3 1333mhz - Samsung 840 EVO 120 GB SSD - Hitachi 500Gb HDD 5400 rpm

AngelSlJunior

Аз разреших този казус по следния начин:
   1. Даунгрейднах от Lion на Snow Leopard.
   2. С помощта на BootCamp Assistant, инсталирах успешно XP-то (добра версия, която намерих в някой от многото торент сайтове)
   3. След това, отново благодарение на BootCamp, инсталирах и всичли необходими драйвъри.
   4. След като се убедих, че всичко работи перфектно, си ЪпГрейднах системата отново до LION.....и от тогава - вече 3-4 месеца- всичко си е ОК.....
   5. В 90 % от времето ми на MacBookPro, ползвам разбира се само LION, a  XP-то го включвам само отвреме- навреме, заради 1-2 служебни програми, които нямат MAC Version. А също така избягвам да ъпдейтвам XP-то през Windows Update, защото просто не ми е нужно.

Успех и на теб! 

HQ

ихиии! А с диск ХР в сд-то и задържан С дали няма да стане? И аз съм с лъв и ХР ама инсталиран през vmware върху дял...

sako_dj

ами с VMWARE не ми върши работа нещо понеже ползвам малк о странен хардуер който не тръгва с виртуална машина. А как може да стане хватката да мина на Snow без да губя информацията че не ми се минава през панаирите да инсталирам всичко на ново?
MacBook Pro 5.3 15" 2.8Ghz Intel Core 2 Duo 6mb Cash - 2x4Gb DDR3 1333mhz - Samsung 840 EVO 120 GB SSD - Hitachi 500Gb HDD 5400 rpm

HQ

никъде не говоря за виртуална машина ...

sako_dj

Хм, явно нещо не съм в час как може чрез vmware да се инсталира реално XP :(
MacBook Pro 5.3 15" 2.8Ghz Intel Core 2 Duo 6mb Cash - 2x4Gb DDR3 1333mhz - Samsung 840 EVO 120 GB SSD - Hitachi 500Gb HDD 5400 rpm

BL

ОК, bootcamp все пак е само асистент. Какво ще стане ако с disk utility направя един 32-гигабайтов фат дял и бутна от инсталацията на XP?  ???

Морт

Основното действие на Bootcamp Assistant е да направи хибридна система за дяловете GPT+MBR. OS X ползва GPT, Windows от десетилетия влачи дървеното MBR. Чак във Vista се появява GPT поддръжка, 7 уж май можеше да  се накара да се инсталира и бутне от GPT (уж, май, може би ;) )
По принцип трябва да може и на ръка да се направи хибридна схема с diskutil (конзолната команда зад Disk Utility), но никога не съм се занимавал толкова.

Изключително тъпото е, че Lion-ския Bootcamp Assistant настоява за CD с инсталация на Windows, за да позволи създаване на Bootcamp диск. Иначе просто отказва. Това ми създаде ужасни главоболия с мака ми с поставен втори хард на мястото на CD-то.
На всичкото отгоре Air и новото Mini могат да използват флашка вместо хард, но асистентът на другите макове забранява това :|
.fr

sako_dj

Никой не каза 2-3 стъпки по които да вървим за да подкараме Win-a :(
MacBook Pro 5.3 15" 2.8Ghz Intel Core 2 Duo 6mb Cash - 2x4Gb DDR3 1333mhz - Samsung 840 EVO 120 GB SSD - Hitachi 500Gb HDD 5400 rpm

ponski

Аз си реших проблема Lion-XP по следния начин:

1. В Disk Utility избираш хард диска в Mac-а.
2. Отиваш на Partitions и свиваш основния дял (не съм пробвал дали работи при наличие на повече от един дял) и в празното пространство създаваш нов дял, който форматираш на FAT32. Напиши му някакво име (аз на моя му написах BOOTCAMP).
3. Кликваш Apply и чакаш промените да бъдат приложени.
4. Рестартираш компютъра, като преди това си поставил инсталационен диск с Windows XP в устройството и натискаш Option/Alt или C, за да стартираш от инсталационния диск с Windows XP.
5. Инсталираш нормално Windows XP както би го инсталирал на PC, с единствената разлика е че избираш създадения от теб дял и е желателно да го форматираш на NTFS (без значение дали е quick или не).
6. При първия рестарт на компютъра по време на инсталацията, ако не задържиш Option/Alt или C, компютъра ще стартира Mac OS X Lion.

Добре е преди това да си набавиш драйверите за машината от 10.6.8.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2