Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-07-2024, 09:05:30

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 876
  • Latest: ratnikznae
Stats
  • Общ брой публикации: 82 681
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 112
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 87
Total: 87

87 гости, 0 потребители

Помощ!

Започната от Mat778, 19-10-2011, 21:58:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Mat778

Посъветвах се с Вас преди ден за това дали да си инсталирам Mac OS X Lion според моите характеристики и в крайна сметка реших да пробвам. Но когато пусна инсталацията и започне да зарежда, по някое време ми дава грешка, че Mac OS Disc is corrupted/errors and needs to be repaired (Или нещо от сорта), сетих се преди 1 година имах подобен проблем и го реших като отидох в Disc Utility и изтрих дяла на Мас, създадох нов и там инсталирах ОС-а, но сега ОС-а не го инсталирам от диск а от харда/дяла на Мас. Моля Ви кажете ми какво да правя, Когато отворя Disc Utility и избера Verify Disc ми излиза следното:
The volume MacOS was found corrupt and needs to be repaired.
Error: The disk needs to be repaired. Click Repair Disc.
Но работата е там, че не ми позволява да натисна Repair Disc бутона. Моля помогнете, доста съм се претиснил.

ЕДИТ: Сега пробвах да си Repair-на Disc-а , но ми изписва:
The volume MacOS could not be repaired after 3 attemps.

dreben

Здравей,
Пробвай да буутнеш от инсталационното СД и от там направи същата гимнастика. След това откажи инсталацията и пробвай пак да сложиш "Lion".
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Mat778

Лъва ми е .dmg файл от самия компютър, тоест не е на диск, и всеки път когато си пусна компютъра ми пуска инсталацията на лъва. Моля кажете как да го разкарам, искам да си пусна сноу-а, тоест как да направя така, че да не ми пуска инсталацията на лъва всеи път като си пусна компютъра. Пробвах с оригинален диск на сноу, но пак ми пуска лъва, пробвах да изтрия дяла на Мак. но ми дава грешка и не става, пробвах да Erase-на диска на Мас, но пак дава грешка и не става, моля помогнете.

Lycan

С поставено Snow Install DVD задръж "C" на старта и пусни Disk utility > 1 partition > формат