Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

30-06-2024, 19:17:20

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 678
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 174
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 27
Total: 27

27 гости, 0 потребители

Ето го и него... Iphone 4S

Започната от rhino92, 04-10-2011, 21:25:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.


Wizi

MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Horror

Siri-то ми е най-привлекателно от новите неща. Останалите, не чак толкова.
Macbook Air 13" 2012

thebrainless

#3
Sari-то предполагам ще е ексклузивно за 4S?
Жалко, че никога няма да го има като екстра на БГ
Stay hungry. Stay foolish.

Rossen

Честито на всички любители :)

И как мислите ? Заслужава ли си да сменя моя 4 за 4S ?
Apple iPhone 6 16GB Space Gray
Apple iPad Air 2 Wi-Fi + Cellular 16GB
Apple MacBook Pro 13 Retina Display, Dual-Core i5 2.7GHz, 8GB, 128GB SSD, Intel Iris 6100 (mod.2015)

rhino92

за мен не.. няма смисъл.. въпреки че камерата е станала гигантическите 8мгп не мисля че разликата всъщност ще е голяма... процесора е двуядрен ама все пак ти телефон или компютър си вземаш.. ии тая батерия която е по-издръжлива според мен ще бъде "изядена" от процесора.. имаш системата Siri която не поддържа български иии подобрена антена ама нали на 4 има пуснаха някакви case-ове които оправят този проблем с антената... тааааа според мен не си заслужава въобще

angelvn

Заслужава си прехода от 3Gs към 4S.
А иначе не, то и при повечето устройства от Apple е така -> обновяваш през един или два излезли модела. :)
Всичко останало е навътряне от проста гъзария/фенщина.
UI designer and developer

carrot

iPhone 4S - от известно време се очакваше този ход на Apple. Като цяло новостите се свеждат дотам, че по-мощния процесор може и да увеличава производителността на телефона с не-знам-си-колко-пъти, но по данни на Apple намалява живота на батерията с 1/3.
Моето лично мнение:
Имам iphone 4 и нямам намерение да го сменям поради причините:
- мощността на процесора ми е напълно достатъчна за приложенията, които ползвам, смятам, че и iOS 5 ще върви добре
- живота на батерията ми е важен и не съм съгласен да го жертвам за глупости, и без това не е особено впечатляващ
- камерата на телефона почти не я ползвам, имам фотоапарат за тази цел, така че и 100 мегапиксела да я направят...с тази оптика едва ли ще вади кой знае какви снимки
-Siri изобщо не ме впечатлява, не съм мързелив да си пиша сам смси и да си цъкам приложенията :)
- резолюцията на диспеля - същата...
- ъпдейт на bluetooth-a - не го ползвам...

Като цяло - не съм разочарован от Apple, който има 3G или 3GS сега може да си вземе 4S с чиста съвест.
-
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

mano

Според мен това е упадък. Нямаше какво друго да измислят ли ? Нов модел на старата кола, но с по-мощни фарове.

iSiktir .....

Rossen

Да, май трябва да се изчака да се види как ще върви iOS5 на сегашните 4ки. Иначе и аз споделям мнението на carrot.
Apple iPhone 6 16GB Space Gray
Apple iPad Air 2 Wi-Fi + Cellular 16GB
Apple MacBook Pro 13 Retina Display, Dual-Core i5 2.7GHz, 8GB, 128GB SSD, Intel Iris 6100 (mod.2015)

walker007

За първи път съм разочарован, след презентация на Apple... iPhone 4S... Няма смисъл... Мисля че този път Samsung излезе победител с Galaxy S II, за жалост... Сега очаквайте цените на "новият" iPhone в България...  :-X
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

rhino92

пооне извадиха облака и новата iOS.. така де чак на 12 ще я видим

carrot

Сега ми остана малко време и гледах част от презентацията...утре ще я видя и цялата, но на първо четене виждам едно бездушно представяне, минорно настроение, сякаш Тим Кук и колегите му сами не си вярват, камо ли публиката да се ентуасиазира, липсва заразителния ентусиазъм на Стийв и страстта, с която представя продуктите и вярва в тях. Дано не се лъжа, но компанията е изравена пред нов срив. Очакваме големи неща тази година, а те ни излизат с ipod touch в друг цвят , ipod nano със сменено меню и iphone 4 с безсмислено според мен надут хардуер. Добре, че от времето на Стийв останаха iOS5 i  iCloud, иначе спокойно можеше и да минат нещата и без презентация.
И понеже пичовете се уплашиха, че няма какво да покажат на хората и се завряха в малката заличка в Купертино и спряха онлайн-излъчването на живо...
За капак свалят масивно цените на ipod...с по 30 долара ;D
И така и не разбрахме ipod classic ще се продава ли по-нататък или не - защото мен ако ми трябва плеър с голям капацитет, това, което ми предлага Apple е 64 gb touch за 400 евро...пари, които няма да дам за плеър, било той и с ретина дисплей (за какъв чеп му е на човек mp3-плеър с такива възможности ако има вече iphone).
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

julss

#13
И какви големи неща очаквахте тази година? 3D 5" дисплей?
Добър си е телефона.
А липсата на Стиви се усеща на презентацията, да. Ако го беше представил той, всички щяхте да сте възхитени от новият the most incredible phone ever (again). Именно това е неговият гений. Микровълнова да направят, Стиви ще я продаде ;)
Е да, ама сега Стиви го немааа. Така че ,моля , гласувайте малко доверие на тая армия от кадърни конструктори, дизайнери, програмисти,  разработчици и мениджъри. Те са хората, които направиха Стив Джобс и Апъл това което са.
Нали не си мислите, че най-скъпата IT компания в света ще потъне току-така.

radosslav

Хей. Не бъдета така критични ;).

Значи, снощих следях блоговете, а сега ми остана време и гледах евента- аз лично съм с положително отношения към новия CEO- вие замисляте ли се на него какво му е, в сянката на Титана и все пак и той е човек, колко ли е тежка коронота? Да мултимилионер е, но ако се разтърсите и прочетете информация ще видите, че от Години отива първи още сутрин по тъмно и се прибира късно вечер, колкото да се наспи, работи страшно много и мога да ви кажа, че осъзнава отговорността, която му е възложена, както и че прожекторите са обърнати постоянно към него / навярно повечето от вас са чели, подхвърлянията за ориентацията му, друг е въпроса, че е с безупречна репутация и това никога не е било никакъв проблем /.

По повод Минорните подобрения описани по-горе, хей дайте шанс и доверие.. наистина- този път представяха картички :) Ама аз вече се усмихвам като видя такива работи- нима самият Стив не представяше някакви тамплейтчета и фончета миналата година?!? Това си е стандартна практика и аз вече дори не се дразня- да се отделя време да се показват дизайн-картинките с нов часовник за наното ;) Освен да се усмихна, просто това са си те и формалната промяна в ръководството няма нищо общо.

На мен лично ми харесват включванията от различни хора на мениджърските позиции, а не воденето от един човек през по-голямата част от времето- за да се създаде един такъв дивайс са работили десетки хиляди по хардуера и софтуера, та няма как да не се признае труда им.

По повод самия дивайс- на сайта им, в секцията за камерата има снимки, за които се твърди, зе са свалени от телефона, без обработка. Вярно е че са снимани навън и при добра осветеност, но вижте ги! Един потребител по-горе писа и е прав, че каквото и да направят няма как да стигнат качеството на 1-2кг истински огледално рефлексен апарат, но пак казвам погледнете снимките... аз си замълчавам, тъй като ще видим реални тестове скоро, но поне според мен контраста, остротата и липсата на шум са страхотни!

Мен лично малко ме притеснява апстора и най-вече Чудовищния брой приложения в него и ... как да се изразя- при такъв избор, граничещ с Неограничения / тъй като с 500к приложения, човек не може да изпробва и половин процент от тях дори за година /, на потребителя не му е лесно да си намери избере, а за разработчиците конкуренцията смятам достига самият лимит на Невъзможното- просто тези, които са докретали Някак си до топ 200 и началната страница стават милионери, а останалите правят по 2-3 продажби на ден, без значение маркетинга и качествата на приложението...

А и не на последно място- догодина живот и здраве, ни очакват ipad 3 с Навярно ретина дисплей, нов macbook pro с нов дизайн и технологии / ако предложат матов ips бих заменил сегашния си mbp /, както и нов iphone Пак с Навярно нов дизайн и концепция.

Тъй че, нещата се развиват нормално смятам :).