Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

21-06-2024, 08:48:37

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 876
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 681
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 352
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 319
Total: 319

319 гости, 0 потребители

Добър пример за почистване на MacBook 13'

Започната от tMac, 19-09-2011, 12:15:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tMac

Искам да споделя с тези, които имат MacBook-ве, как могат да ги направят като нови. 3-4 години от както ползвам един MacBook, периодично правя някави неуспешни опити да го изчистя качествено и така до до снощи. Пипнах един препарат, с който жена ми чисти мрежите на аспиратора над котлоните. Meglio! Този препарат направи посивялата пластмаса по-бяла даже от както беше нов Mac-а. Както се казва "нема такъв" препарат.

Съвет! Не уливайте машината, слагайте от препарата върху кърпа, за да можете след това по-лесно да отстранете това, което е останало от него с влажна кърпа.

correctline

А пластмасата по ябълката/копчетата покриваш ли я или няма проблем? Как изглежда опаковката на препарата?
10.12 @ Hackintosh v2, i5-4690K @ 3.5Ghz,
Asrock Z97-PRO4, GTX 760, 16GB DDR3-1600,
Kingston V300 120GB SSD 6Gb/s

tMac

Нищо не покриваш, пръскаш въху кърпата и почваш да чистиш всичко наред, клавиатура, корпус всичко. Мръсотията пада вмиг! После с влажна кърпа махаш останалото. Гледай все пак да не вкарваш препарат под клавиатурата. Аз ползвах кухненска хартия.

Напиши Meglio в Google и ще видиш как изглежда препарата. Това всъщност е обезмаслител.

correctline

 :angel: Имам един по-стар мак и мисля да го пробвам него. Мерси!
10.12 @ Hackintosh v2, i5-4690K @ 3.5Ghz,
Asrock Z97-PRO4, GTX 760, 16GB DDR3-1600,
Kingston V300 120GB SSD 6Gb/s

tMac

Недей! Ще стане като нов ;D

Не се притеснявай, няма да му стане нищо. Жена ми каза, че е пробвала препарата и върху дрехи. Ще оживееш, няма страшно ;)

ncrachev

От 10г. насам нашето домакинство е подвластно на този
Meglio, жема ми чисти де-що може с този препарат.
Дори и аз се пристрастих към него, почиствам от компютър
до модора си. Гласувам с две ръце...
MacBook Pro 2.5 GHz Intel Core i5

wess-music

#6
Присъединямвам се към тези, чиито слугини, за удобство наричани за краткост "жени", ползват този препарат.
обаче имайте едно наум.
Аз се насочих към един друг "дивайс" на мойта – препарат за почитване на стъкло – на цвят е синьо.

"Мелйиото" може да доведе до коризиране.
Така реших с него да почистя клавиатурата на едно М-аудио (мастер кейборд). Определени клавиши, над които се бях вдъхновил да понатисна малко повечко с тампона и препарата започнаха да драскат, като корозирани от ацетон.
Имайте едно наум.
Иначе за тежка мрАсотия е прекрасно средство.
Да изчистите зацапването по клавиатурата е идеално, но все пак и то е на принципа на "основите".

Има също така много добът обезмаслител за котлони на "киселинна" основа, който ползвах за други цели, но за Маците – не!

mano

Е вие чак сега ли го открихте Меглио-то ? Аз от край време си чистя с него всякаква техника. Отличен е. Имам чувството, че сваля молекули от повърхността :)

tMac

Искам да тегля по една путка майна /с позволението на пловдивчани, без да съм от Пловдив/ на всички многознайковци. Модераторите ще преценят дали я заслужавате.

Не си спомням тема, в която някой да не си го извади и да каже... еййй, а па моя колко е голем.

Пичове и пички, ще кажа за пореден път, към този форум се стремят хора, които искат съвет и хора, които могат да дадът такъв. Очевидно мерещите си ги има много хляб да изядат, докато схванат това. На кой му пука mano, че ти от край време си позлваш Мельо, за да си почистваш джаджите, като не си споделил с никой тук, че чисти добре? Или предишния коментатор дето вижда жена си като слугиня, ама всъщност ние всички сме им викали така видиш ли. Wess-music, много си прав за корозията пич, ама уточни, че става въпрос за корозия на алуминия, която се предизвиква вследстивие на третирането с Мельо. Пластмасата не се повлиява от този химикал!

Това което може да се види единствено от подобни коментари, е порив за мерене на пишките и желанието да се покаже, кой колко е важен. За жалост това е една балканска тегоба, дълбоко коренена в нашите бедни душички.

Пичове, прескочете се бе, бъдете по-позитивни, дйте на тези дето незнаят и не искайте в замяна да получите навсяка цена. Никой не желае назидателност и хитроумие.

Моля, не си парвете труда да отговаряте на това което казвам. Това не е опит да ви заговоря, обратното неискам да се заговаряте с мен! Осебенно когато не казвате нещо с което да сте полезни.

pravdo

за жълтия обезмаслител на Мелио ли говорите?
Ама това нещо като го ползвам прави пяна, не много но
си се пени. Как се справяте с това? Аз ползвам един Мр. Мускул
за прозорци на винена основа, зелено.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой