Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

01-07-2024, 06:35:54

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 678
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 153
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 25
Total: 25

25 гости, 0 потребители

Въпрос за Macintosh

Започната от ivansemkov88, 03-06-2011, 11:26:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ivansemkov88

Цял живот съм потребител на Windows и да ви кажа честно ми писна от бъгове и да ми забива. От това, което чувам напоследък за Mac съм доста очарован, но от друга страна не знам дали ще успея да му свикна и дали няма да има по-дразнещи проблеми от Windowsa?
Също така, дали ще може да се намери достатъчно безплатен софтуер за Mac в торентите или ще трябва да се заплащата всичко. Интересува ме също дали ще мога да ползвам разширенитето .doc и дали ще мога да запазвам файлове в такъв формат?

hyankov

Здравей и добре дошъл :) Аз също сравнително от скоро ползвам Mac OSX и съм безкрайно доволен. Що се отнася до свикването - може да ти е малко странно първоначално, но ще свикнеш, после ще ти е трудно в други среди де ;)
Колкото до софтуера - положението е малко като под Windows - има много и повечето смислени продукти са платени, съответно се намират и по торентите. Има и огромно количество свободен и безплатен софтуер, за да ти се отговори най-добре в случая е хубаво да кажеш какво очакваш ... С doc-a нямаш никакви грижи - имаш iWork, MS Office for Mac, OpenOffice, LibreOffice, но ако ти трябват специфични системи, например CAD системи, ще е малко зор, но не и непостижимо :)

Личният ми съвет е - пробвай да си инсталираш Mac OSX на някое PC (не винаги е лека задача, но ще намериш достатъчно помощ тук и в нет-а) и си поиграй с него месец-два да се ориентираш дали това е твоята система :)

Поздрави,
Ицо

HQ

а пък що му обръщаш внимание на тоз малоумен бот ... ?

hyankov

Бот? Не съм чел други негови публикации, за да знам що за човек е. Беше си задал смислен въпрос, аз също подпитвах тук там (не по форуми), след това пробвах хакинтош, преди да се насоча към покупка на Mac...

Поясни, моля ти се, защо го имаш за "малоумен бот"?

angelvn

Ако се пробва да си прави хакинтош има вероятност и да се откаже от Мак. Много често user experience-a отива по дяволите - понеже я аудиото няма да работи като хората, усб-тата ще ти пращят с грешки, проблеми със заспиването на компютъра, понякога и проблеми с видеото.
А и не от всеки компютър става хакинтош.

Най-добре е да започне с машина на Apple, пък може и от по-нисък клас да е. Mac mini вместо imac, или macbook white (или pro 13"). Цените им са достъпни и производителността - прилична.
UI designer and developer

hyankov

Прав си, има го този момент, при мен по стечение на обстоятелствата всичко тръгна от воле... И все пак не всеки може да си позволи, било то и по-малка, машинка като инвестиция на сляпо :)

Най-добре да си признае за какво ще я използва, ако Mac-a ще му свърши няма начин да не му хареса (щом му е омръзнало от бъгове) :)