Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-06-2024, 00:38:24

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 678
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 44
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 50
Total: 50

50 гости, 0 потребители

проблем със MagSafe - не зарежда

Започната от soaronski, 11-05-2011, 16:06:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

soaronski

напоследък имам проблем със MagSafe конектора (магнитния конектор дето се включва към самия буук) на Macbook Pro.
дали заради кофти контакт там в клемите, или от друго, но не зарежда - не светва лампичката, или свети, но самия мак ми казва че е на батерия..

преди зареждаше само като е включен конектора със едната страна нагоре а ако го обърна на 180градуса не зареждаше..
сега вече изобщо отказва да зарежда ако е включен мака.
странното е, че ако го изключа, понякога успява да зареди. но не винаги..

та, от какво мобе да е проблема - дали е от самия конектор, или е нещо софтуерно..
evolution & movement

Морт

Има една тема в "Направи си сам", може да видиш как се презапояват. Или направо да си купиш ново захраване или поне само кабел.
.fr

Wreck

Yes, писали сме за това в направи си сам ...
An apple a day keeps the doctor away!

pichaga933

MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

soaronski

мерси, хора :)
много добре е описано в направи си сам.

аз успях да отворя буксата без чупене (по метода на Wreck) и установих, че потъват 2 и 4то краче - явно затова не дава хубав контакт..
опитах да ги фиксирам да не потъват с лепило, ама не ми се получи номера, само дето едното вече потъна окончателно..

сега набирам смелост да ги разпоя :) ама после не знам дали ще имам достатъчно прецизност и сръчност да ги запоя без да има опасност от късо съединение..

та, въпроса ми е има ли начин да ги преборя тези 2 потъващи крачета без да разпоявам отзад самите изводи?
и дали ако разпоя/запоя и нещо даде на късо - дали има опасност да прецакам самата машина?
evolution & movement

Морт

Аз си окъсих самия кабел (паднал предмет го беше прерязал наполовина), на два пъти в рамките на един ден, докато го оправя. Батерията от 5450mAh падна на около 4300 и от тогава (~година) не се вдига на повече.

Вземи си лупа и мултицет и като го запоиш прегледай и измери за късо. Като цяло отзад има достатъчно място да презапоиш с поялник с тънка човка.
.fr

Wreck

Аз ги запоих с тънка човка. Става с малко сръчност и без лупа, не е чак толкова малко. После задължително мери за късо. Всяко с всяко замерваш и ако писне само пет пъти, значи си окей! : )
An apple a day keeps the doctor away!

soaronski

#7
здрасти пак,
малко каръшка история се заформи..  

купих си ново зарядно за macbook pro - 85w.
специално питах дали става за моя, който е от 2006 - казаха, няма проблем..
да, обаче проблем има - оказва се, че не се зарежда батерията  ???
и не свети диодчето на magsafe.
горе ми показва:
battery is not charging
power source: power adapter


може ли да е някаква несъвместимост с батерията, или нещо друго?
четох насам-натам, рестартирах, рисетвах smc, няма резултат..

има ли някой идея какво да правя?
от магазнина ме пращат на сервиз, но все ми се ще това да е най-най-краен вариант..


п.п. само да добавя, че съм със 10.6.7
изтеглил съм всички ъпдейти каквито трябва, вкючително и firmware..
evolution & movement

pichaga933

С друго зарядно пробвай,  ако с другото се зарежда, новото го върни в магазина и си искай парите. Старото мога да ти го оправя ако си в СоФия...
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

soaronski

пробвах в магазнина.
и с другото пак същото показва  :(

а също така ми се струва, че сега яко грее..


pichaga933, писах ти на лични.
evolution & movement

vaskog

Загряването може да е от лош контакт. Почисти ли контактите?
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.