Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-06-2024, 12:23:43

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 684
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 180
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 140
Total: 140

140 гости, 0 потребители

Проблем с преносим диск на Western Digital

Започната от stefanstoev, 08-05-2011, 18:13:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

stefanstoev

Преди време си купих WD Passport и си го ползвах с уиндоуса.
После когато го ползвах няколколко пъти с мака установих, че нямам пърмишън да трия или променям каквото и да е по този диск.
Предполагам, че има начин да променя пърмишъна, но не знам от къде.
Оценявам всяка насока за разрешаване на проблема.

smile_g

Или сменяш файловата система на FAT 32, или от get info има опция за разрешаване на read/write  :)
iMac 27''
MacBook Pro 17" Unibody/2.8GHz/8GB/HDD500GB/
Magic Mouse 2
iPhone SE(2020) 64GB
Time Capsule 10TB
AirPort Express

stefanstoev

Файловата система за сега не мога да я сменя, защото ще си загубя информацията.
Не знам къде е тази опция за разрешаването но read/write.
Под етикета Permissions пише само read без да има възможност за корекция.

julss

През OSX ли се опитваш да триеш? Той не поддържа ntfs. Трябва ти paragon ntfs, потърси го из нета.

dcc

 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

mlambov

Аз съм също с WD Passport 250GB външен диск. Форматиран е FAT 32 и няма никакви проблеми.

thebrainless

не препоръчвам NTFS-3G, както и paragon ntfs, голямо мазало става в един момент. По-добрия вариант е преформатиране FAT или директно форматиране като HFS дял, като за целта под win се инсталира Macdrive, а после няма никакви грижи
Stay hungry. Stay foolish.

svejen

Цитат на: thebrainless - 09-05-2011, 14:40:32
..... директно форматиране като HFS дял, като за целта под win се инсталира Macdrive, а после няма никакви грижи
Най- разумното решение според мен. Поне при мен работи без проблем.

Wizi

FAT32 е възможно най-тъпото нещо случвало се в историята на Микрософт.... Лесно се чупи, осакатен е до 4GB файлове. Въобще за друго освен за евтин флаш драйв за друго никой не би трябвало да го ползва.

Използвам Paragon NTFS кажи-речи от както съм под Макинтош (близо 6 години) и съм се сблъскал за първи път с този проблем. Качвал съм го на какви ли не различни машини - стари, нови, Intel, PPC - никога не съм имал какъвто и да е проблем.

За разлика от него веднъж само инсталирах Macdrive, който със завидна лекота само за няколко минути насра целия Macintosh HD така зловещо, че ми се дорева с глас.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

dcc

Цитат на: mlambov - 09-05-2011, 14:00:03
Аз съм също с WD Passport 250GB външен диск. Форматиран е FAT 32 и няма никакви проблеми.

А mkv примерно 8ГБ имаш?  ::)
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

oolliivveer

Още един + за Парагона.За 3 години никакъв проблем.А какво е положението с exFAT.Става ли за нещо,някои да се е заигравал с него?Защото Парагона се справя с него.Wizi?

stefanstoev

Благодаря на всички за мненията. Явно за сега ще се работи с Paragon ntfs.
Яд ме е само, че ако първо бях отделил малко време да си разреша проблема сам щях да забележа, че Mac не поддържа NTFS. :)