Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-07-2024, 20:51:09

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 874
  • Latest: ratnikznae
Stats
  • Общ брой публикации: 82 683
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 188
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 121
Total: 121

121 гости, 0 потребители

търся DMG копие на партишън с уиндоус...

Започната от HQ, 23-04-2011, 13:25:51

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

HQ

Към колегата enemy : проверете си ЛС  :)

HQ

Проектът бележи неуспех,въпреки препятствията по рестора,накрая се оказа че партишънът не може да буутне ...  :(
Ако все пак някой има желание да се помъчи мога да шерна имиджа,даден ми от колегата enemy (с неговото съгласие разбира се).
Явно изходът е да се използва алтернатива на Winclone,ако има такава,работеща на 10.6 и лесна за употреба направо ще шерна имидж на уиндоус 7 след като го инсталирам по стандартния начин който може да го тества и накрая да го качвам в торент.

HQ

 ;D ;D
В брокънстоунс се радват на един mac os 10.4.7 Server, свален от пират бей като циганче на баница  8)

enemy

Няма за какво да се допитваш до колегата enemy, тъй като той не е вложил нищо в това. :)
Относно проблема - започвам да го човъркам на моят лаптоп и ще пиша ако открия решение.  :o

HQ

@enemy :
Колега,имаш ли възможност да повториш същото действие,само че с програмата Winclone for 10.6 ?
Явно имало версия за 10.6 ама аз не знам защо не попаднах на нея. Този път вече има реален шанс да се получи  ;)
Отварям порта на сървъра да го пейстнеш когато имаш свободно време.
Мерси!

enemy

Цитат на: HQ - 08-05-2011, 00:23:30
@enemy :
Колега,имаш ли възможност да повториш същото действие,само че с програмата Winclone for 10.6 ?
Явно имало версия за 10.6 ама аз не знам защо не попаднах на нея. Този път вече има реален шанс да се получи  ;)
Отварям порта на сървъра да го пейстнеш когато имаш свободно време.
Мерси!

Довечера ще пробвам, но не обещавам. По-вероятно е утре да успея.

enemy

#21
До час ще е на сървъра.


P.S. Готово. Пиши, дали си се справил... :)

HQ

Мерси още веднъж,номера стана! ХР-то е супер,даже няма драйвери инсталирани точно както го исках!
Позапънах се при рестора,имиджа не може да се ресторне на партишън по-малък от 31.77 гб,което създаде проблеми,иначе няма проблем да се ресторне на какъвто и да е по-голям партишън.
Ако някой иска линк към имиджа да пише на лс.

enemy

#23
Хахаххааха... това не го беше уточнил. Не може да се ресторе-не на по-малък партишън, защото толкова е голям партишъна, който съм му отделил.... : ))))

P.S. Ако искаш по-малък партишън, пиши да си инстална вкъщи от този имидж, който си качил на сървъра и ще му пусна 3ГБ партишън, за да може и на MB Air да се слага.. :)

HQ

И аз не бях го предвидил,но както и да е. Мерси за помощта,вече мога да се оправя и сам.  :)
Иначе трябва да го инсталираш наново за да е на по-малък партишън,но може и с iPartition да се ресайзне от буутабъл диск.

enemy

Ще го инстална утре в нас и ще кача едно копие на сървъра. Обичам като съм започнал една работа, да я завърша както си му е реда. :)

HQ

Така-а-а.
Вече имам чисто нова инсталация на 7 направена с помощта на Vmware fusion  ;D върху бууткемп партишъна с ХР (никой не би се сетил за този трик а? ) . Писах на админ в брокънстонс че ще кача имиджа и да го направят фрий.

enemy

Е каква е цялата връзка с ХР-то?
То с VM-a или с Parallels беше, можеш да си инсталираш върху празен Bootcamp партишън.  :o

HQ

XP-то помогна много,то накара VMware  да започне да вижда партишън с уиндоус и после си преинсталирах съвсем лесно 7-ца все едно инсталирам на виртуална машина  :)
Имиджа от тази минута е в брокънстонс,ако някой изяви желание,мога да му дам директен http линк да го изтегли,тъй като съм го тествал само веднъж на моя комп,а не знам при други архитектури дали няма да се появят проблеми...

Prison

 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(