Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-07-2024, 21:06:06

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 874
  • Latest: ratnikznae
Stats
  • Общ брой публикации: 82 683
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 188
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 141
Total: 141

141 гости, 0 потребители

търся DMG копие на партишън с уиндоус...

Започната от HQ, 23-04-2011, 13:25:51

« назад - напред »

0 Потребители и 3 гости преглеждат тази тема.

HQ

Ще се опитам да го кажа най-просто:
Искам да инсталирам win 7 professional х64, но без да използвам CD.
Пробвах да направя юсб буутваща флашка с WinToFlash - не излиза в списъка при буут...
Затова търся инсталиран уиндоус(без значение какъв) ,който му е направено копие с Disk Utility и който ще използвам да ъпдейтна до 7 professional. (Забелязвам,че Winclone вече е отписан и не върви на 10.6  :( .  )
Из тракерите не мога да намеря (или просто няма) нищо такова ...
Ако някой има представа къде мога да намеря или ако не го затруднява да си качи нелицензираното XP в демонойд,ще съм благодарен!
Мерси предварително! :)

arnold

Виждал съм при някои биоси УСБ устройството да го изкарва като Хард диск (т.е избираш от биоса дали хард диска или УСБ диска) и аз доста време се чудех как става номера...
Real Mac mini

HQ

Да, почти всички биоси имат възможност да работят с флашка/външен харддиск като с вътрешен. В нашия свят обаче има едно EFI което прави цялата работа даже незабелязано и невъзможно да се забележи ... . При натискане на едно вълшебно копче option,(май вие му викате ALT) при стартиране имаме възможност да изберем устройство/партишън/NFS server от което да заредим операционна система.
Да,но в случая тази играчка не може да се приложи с уиндоус,та идеята ми беше да се опитам да го направя с рестор на партишън. Мисля че не само тук,на много места срещам само незаинтересувани хора,а предполагам тази проста идея има шанс да промени изцяло начина по който инсталираме уиндоус на маковете си!
Та,извинявай ако съм прекалил с иронията - нищо лично и без никакви лоши чувства .  :) :)

arnold

Прощавай, не видях че си с истински Мак...:)
Real Mac mini

enemy

Понеже първо си писал 7 х64, а след това някой да качи ХP, кажи кое последно ти трябва. Ако е ХР, утре от работата ще направя един имидж и ще ти го кача.

П.С. И да не забравиш да уточниш 64 или 86 да е.... :)

HQ

писал съм без значение какъв,така че който и да е само да не си го купил или да имаш някаква информация на него.

enemy

Чисто нов е, онзи ден съм го инсталирал и все още няма нищо на него, освен ъпдейт на ИЕ към версия 8.
Свалян е от замунда, така че... сам се сещаш.. :)

Утре правя имидж и ще дам линк късният следобед....

HQ

ама къде ще го качваш?
Правя ти акаунт на сървъра си в момента да го качиш (или по-точно се боря с pure-ftpd)

Морт

И на мен ми се иска да го сваля тоя имидж поради аналогична ситуация... (нямам CD, не ебава да бутне от флашка).
.fr

enemy

Е все ще се намери къде да го кача. Ако трябва и на mobile.me-то ми може да се качи, стига да има място де.. :)

HQ

2 часа и никакъв резултат, или има рийд онли или изобщо няма ... даже и на мака не успях да направя R&W директория !  >:(

enemy


HQ

Цитат на: enemy - 30-04-2011, 13:22:28
chmod 777 ;)
Ц! Не и при mysql база данни с виртуални юзъри...

ако направя AFP шер ще можеш ли да го качиш?

dcc

#13
Упс,за малко да ти предложа DVD USB без да прочета един пост ::)
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

Морт

AFP е достъпно и през Интернет, ако е под реално IP или са мапнати съответните портове.
.fr