Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

08-07-2024, 23:03:14

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 874
  • Latest: ratnikznae
Stats
  • Общ брой публикации: 82 683
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 151
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 85
Total: 85

85 гости, 0 потребители

MacBook Air software restore USB -> retail?

Започната от Wizi, 23-03-2011, 10:54:06

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

Wizi

Както вероятно знаете новите Air идват с USB шалшче чрез което инсталираш Mac OS X и iLife. Гледам това опътване тук:

http://uneasysilence.com/archive/2007/12/12791/

и се чудя дали директно мога да манипулирам USB-то да го направя retail за инсталация в/у други макове?  ::)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

BL

Заради логото на Apple на флашката ли ще го правиш това упражнение?

Wizi

Да, защо иначе?

Или предлагаш просто да отида да си купя друга флашка 16GB, да ресторна на нея dmg-то на някой retail, да добавя iLife '11 и така да си имам две флашки с една и съща цел.  ::)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

julss

Няма да ти свърши работа за други макове, това на флашката не е retail версия.
А иначе се предполага че си е обикновенна флашка, ама знае ли човек. Ти пробвай, ако я прецакаш, голяма работа, поне ще знаем, че не става  ;D

BL

Цитат на: julss - 23-03-2011, 12:32:48
Ти пробвай, ако я прецакаш, голяма работа, поне ще знаем, че не става  ;D

;D ;D ;D

Изтрий го тоя файл. Ще откючиш търговията с Apple-флашки.

Wizi

Сигурно аз се изрязявам адски грешно и объркано... Дано имам прогрес този път  ;)

Значи... флашката ми дойде с новото Air, тествах я на Pro-то ми като знаех, че не е reatil, но просто да опитам.... представяш ли си, ако пък беше станало?  :) И тук точно се зачудих дали не мога да я "конвертирам" в RETAIL версия и да мога да я ползва на други Макове. От линка, който съм пуснал по-горе, става ясно, че такъв процес е напълно възможен, но е описан за DVD вариант на Mac OS X. Първо го сваляш на имидж, после го редактираш и накрая гориш на ново.... А ето тук пускам темата: но защо всичко това при положение, че мога директно да манипулирам самата флашка!? Преди обаче да я насера питам вас дали някой случайно не е правил такова нещо или дали не знае тази операция дали крие някакви други рискове? Ако има такива няма да рискувам - запазвам си сегашното състояние на флашката и толкова.


И не - не го правя за търговията, а само и единствено заради логото на флашката. Колко сте ми наивни само... търговия.... хех! Логото му е майката  8)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Wizi

Тц, не стана. Онова файлче, което трябва да се изтрие, не е там, където очаквах да бъде...  >:(
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

dreben

Пробва ли с този едитор - "Flat Package Editor"
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Wizi

Точно той ми трябва, но бил част от Developer tools, който аз нямам (инсталиран). С Pacifist явно не става, пробвах вече.

Мога ли само с "Flat Package Editor" да се сдобия?  ::)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Metal

#9
Не знам каква работа ще ти свърши но ето
http://dl.dropbox.com/u/596302/PackageMaker.zip

p.s. конкретно "Flat Package Editor"  се намира вътре /Contents/Resources

zlia

Здравейте,
Поразтърсих се малко из интернет и това което разбрах е че Apple са направили тази USB флашка read-only.Освен това тя се вижда като CD/DVD от операционните системи(Macos и windows XP) и според тях не може да се форматира. Наистина с DiskUtility-то не може да се форматира, но открих следния форум -http://bbs.weiphone.com/read-htm-tid-1486864-page-1.html (с google translate си помогнете). И наистина с помоща на това tool-че си форматирах и вече имам флашка "ябълка"  ;D

Преди това си запазих съдържанието на самия оригинален MacBook Air USB Software Drive.
Освен това я клонирах на друга 8GB флашка по следния начин описан тук - http://apple.stackexchange.com/questions/7152/making-a-bootable-usb-flash-drive-for-a-macbook-air . Новосъздадената флашка работи и предполагам може да се направи да е RETAIL версия на MacOS-a и след това да се прехвърли на "ябълковата" флашка. Надявам се да съм бил полезен   :)

Wizi

Определено ми беше полезно! Благодаря много!

Като гледам цените на флашките се чудя колко пък стойностно е това лого на тяхната флашка, че да не взема моя си 8GB и да ресторна един retail върху нея... То се оказа, че и iLife пакета качен там не може да се инсталира на друг компютър освен Air.  >:(

Майната им, да си я заврат в жака на слушалките!

... освен това лятото излиза 10.7. Още на 6ти юни ще знаем официалната дата, така че още една причина дгд сегашната ми фешън Епълска пластмасова флашка  8)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

zlia

iLife може да се инсталира без проблем - http://www.tech2buzz.com/mac/install-ilife-11-on-imac-using-macbook-air-usb-thumb-drive

А иначе идеята е точно заради излизането на 10.7 тези флашки ще станат непотребни, та защо да не се използват. Определено ще са по-полезни от събиращи прах стари DVD-та със софтуер. Доста е тъпо Apple  да защитават така флашката, но пък и китайците са му намерили цаката де  :)

picklenose

пичове купих си нов мак бук еър, искам да си прехвърля висчко като данни на новия от старото пц. Използвах migrating assistant обацхе прехвърли само апликейшаните без никакви файлове и т.н. Моля за помощ.

Wizi

Mac OS X 10.7 (Lion) има опция да ти ресторне цялата информация от Windows XP/Vista/7, която си генерирал чрез техния вграден Migration assistant.

Ако старото ти РС не е с Windows, а е Макинтош тогава използваш примерно Time Machine и външен диск за да направиш 1:1 бекъп на всичко от стария комп.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD