Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-06-2024, 14:37:58

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 689
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 192
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 96
Total: 96

96 гости, 0 потребители

Евинта Уебкамера за 10.6?

Започната от arnold, 16-03-2011, 21:21:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

arnold

Някой знае ли нещо евтино, което работи под 10.6? Досега ползвах с Макам драйверите една А4Тек РК-5 но вече не иска да ми я разпознава скайп-а. Гледам на дийлекстрийм-а има някакви driverless usb webcam за по 10-тина долара. Дали някой знае това чудо теоретично дали ще работи? Под Скайп
Real Mac mini

HQ

да ме поправят колегите ако бъркам,но лоджитек мисля че бачкат най-добре на мак без драйвери. Аз лично съм пробвал стара VGA и работеше,за по-новите не знам.

arnold

А под скайп дали ще работи? То сега и мойта сопа си работи с нейната програмка да снима ама мен ми трябва в скайпа да я разпознава...
Real Mac mini

Морт

Всяка USB Video Device Class камера работи без драйвери от 10.4.3(9 за чат) насам.
.fr

arnold

Тоест всяка "бездрайверна" уеб камера би трябвало да работи така ли?
Real Mac mini

sclera_bg

#5
Ето инфо по въпроса.

Преди време правих проучване за такава камера. Дори щяхме да се опитваме да доставим от чужбина някакъв модел Hercules - уж за по-евтино. Обаче в края на краищата рзвързаха кесиите и сега всички машини (15 бр.) сме с  Logitech QuickCam® Vision Pro for Mac, Камерката е убийствено добра, но си е бая скъпа... Специално за Skype: Когато (рядко го правя ;) ) провеждам видео разговор, отсрещната страна по правило е впечатлена от качеството на образа.

p.s. Сега се поразрових из сайта Logitech - излиза че имат само две камери за под MacOS, като и двете не са евтини.
Освен това бях останал с впечатлението че Webcam Pro 9000, която е аналогична на тези който ползваме (разликата е само в оранжевото кръгче около логото на Logitech) става за Mac, ама май не е така...

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

arnold

И аз чета сега какви могат да се ползват... Има доста спорни мнения по въпроса. Някъв пич твърди че Логитек Куикам Е3500 става. А тя може да се намери за 40-тина лв. Май това е най-евтиното.
Real Mac mini

dcc

Няма смисъл да предлагате на човека камери за по 99$(нови),при положение,че компа му без да се убижда не струва толкова секънд хенд,ако правилно съм го разбрал търси наи-евтинката камерка с която може да мине,ако не е немерил до понеделелник,ще пробвам 10-тина модела от нисък клас и ще му кажа коя става :)
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

arnold

Цитат на: dcc - 17-03-2011, 18:09:16
Няма смисъл да предлагате на човека камери за по 99$(нови),при положение,че компа му без да се убижда не струва толкова секънд хенд,ако правилно съм го разбрал търси наи-евтинката камерка с която може да мине,ако не е немерил до понеделелник,ще пробвам 10-тина модела от нисък клас и ще му кажа коя става :)

Не се обиждам братле, правилно ме разбра:)
Очкавам да ми кажеш като изпробваш. След година някъде ще си внеса истински мак от САЩ, тоя е само да закърпя положението дотогава:)
Real Mac mini

dcc

Цитат на: arnold - 17-03-2011, 18:48:33

След година някъде ще си внеса истински мак от САЩ, тоя е само да закърпя положението дотогава:)

Само така,експериментирай сега,после става "скучно",просто всичко си върви!  :D

Поздрави!
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

PeterS

Ице,

няма се сърдиш ама имам такава за 10 лв. дето работи. Ще ти я пратя на снимка заедно с чипсет информация и драйвери да си намериш същата.
mobilio - професионални мобилни приложения

arnold

Супер, направо ако ми кажеш и откъде си я взел отивам за 10 лв ко прикзваш ти:!_))
Real Mac mini

mecobuf

Имам предложение за евтини камери, лично съм ги пробвал даже и работят  :) Ето и моделите:

A4TECH PK-336E
http://jarcomputers.com/p_CAMA4PK336E
http://www.a4tech.com/product.asp?cid=77&scid=160&id=595


Live Messenger 5M WebCam
http://www.pazaruvaj.com/ueb-kameri-c3113/a4tech/pk-750mj-p35828107/
http://www.a4tech.com/product.asp?cid=77&scid=160&id=494

Тези съм ги проверил но на страницата на A4TECH има и други модели които работят с МАС. Разгледай ги но порвата която съм дал е най близка до цената която търсиш.
ЕДИН НАПРАВЕН ХАК (хакинтош) - ЕДИН НЕ ПРОДАДЕН МАК
ASUS P6T SE; Intel i7 - 950 - 3,06 Ghz; 6 Gb kingston DDR3 -1066 Mhz; Seagete 2x1 Tb; Nvidia 9800 GTX+; Decklink Extreme SD.

arnold

Мерси, то се оказа че като върнах Скайп 2 и старата ми проработи... Остава да реша обаче проблема с микрофона, поръчах си по Ибей някъв УСБ донгъл за микрофон и саунд щото с това VoodooHDA нещо не мога да оправя изходите...:)
Real Mac mini

dcc

И тука има SB CMedia на USB - Стерео+Mикрофон за 15лв :)
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6