Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-06-2024, 14:35:18

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 689
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 192
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 95
Total: 95

95 гости, 0 потребители

Някой може ли да идентифицира тази видео карта?

Започната от arnold, 07-03-2011, 14:07:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

arnold

Попадна ми тая карта и се чудя какъв модел е. Може да я пробвам на снежния леопард ако е 7х или 6х .. Ама етикетчето на гърба е скъсано само знам че е с 256МБ РАМ. И е изпаднало витлото на вентилатора че се чудя дали е оправдано да я взема... веентуално може ли да се намери само витло? или колко струва едно вентилаторче за тая карта.
Real Mac mini

Wizi

Такива универсални вентилаторчета за видео карти се продават във (всички) компютърни магазини. Не е никакъв проблем да си купиш и да си го смениш.

Ако не можеш да я идентифицираш по външен вид то след като я закачиш на компютър ще успееш. Има си начини, програмки, хитринки за това.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

arnold

Е аз щото не ми се чака до довечера чак като се пробера:) Викам някой може докато я види и да я познае:)
Real Mac mini

BL

6x и 7х обикновено имат конектор за допълнително захранване. Най-вероятно е средата на 5 серия тази.

arnold

На конектора пише F55/256MB така че сигурно е като мойта същата...
Real Mac mini

HQ

даам,спомени спомени ...
Едно време в сервиза ми донесоха карта на която трябваше да й намеря драйвер. Едва не ми останаха коси,когато с [реклама] Driver Scaner накрая успях да го намеря и какво да видя в дивайс мениджър - тя била не каква да е а KYRO II !!!
http://www.dansdata.com/prophet4500.htm
Жалко че GPU-z за пореден път ме предаде и кирото стана десетата карта,която засичам да не се поддържа от него,иначе щях да ви покажа автентичен скрийншот.

arnold

В крайна сметка според тебе е KYRO?
ама FX5500? ili GEforce 2mx?
Real Mac mini

Metal

Едва ли това иска да каже  :) HQ просто се е размечтал по отминалите времена.

Крайно време е някой да се смели над теб и да ти подари една карта, заслужаваш го след геройските усиля положени за инсталация на снежко на архаично АМД.
Бих ти предложил едно GF7300 256MB Ram на AGP  но не си от софия така като гледам.

HQ

само казвам,че действителността може да надхвърля очакванията за карта без надпис...
М/у другото мисля че последните които произвеждаха AGP карти бяха ATI и до началото на 2010 имаше налични по дилърите чисто нови карти с DDR3,само не знам моделите какви бяха. Точно в Солитрон гледах това.

Оф не точно ати ама Sapphire ati - ето такова ако ли не - ето това.

Wreck

малко по-рано да беше пуснал темата щях да ти подаря една далеч по-хубава карта, пък и още части. Ама вече я продадох барабар с целият ми стар пц за смешните 100лв което си е пак подарено : )
An apple a day keeps the doctor away!

arnold

Както и да е поръчах си тука от колегата ProMind едно скромно дъно с 945 чипсет и ще дерзая отначало:)
Real Mac mini

dcc

Цитат на: arnold - 07-03-2011, 21:21:15
Както и да е поръчах си тука от колегата ProMind едно скромно дъно с 945 чипсет и ще дерзая отначало:)


Ще ти бъде "по-скучно",с интел играчката е далеч по-малка :)
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

arnold

Е аз вече изуучих инсталацията на АМД:)
Real Mac mini