Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-06-2024, 13:31:44

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 678
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 119
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 52
Total: 52

52 гости, 0 потребители

Петиция към Apple !

Започната от shaman, 15-02-2011, 14:14:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

G3

Цитат на: pravdo - 21-02-2011, 08:09:35
Ами не, поне не така както си го написал ти, бЬлгарски с Ь вместо с Ъ :-)

сЪжалявам за което...
Така и така сме повдигнали въпроса - имаше във форума един колега , който се беше нагърбил със задачата да преведе ОС Х на български, какво стана с него?
най-добрият приятел на човека е MACа...!

jell0

Има две възможни причини Apple да го направи:

1. Очакваният ръст на продажби на Mac в България заради локализиран системен софтуер ще направи разходите по локализацията добра инвестиция.

2. Законодателен акт, изискващ системен софтуер на български език за официално продавани в страната системи. Тогава Apple ще трябва да прецени дали си струва загубата на българския пазар от несъответствието със закона.

Да не забравяме, че, въпреки всичко което си мислим, фирмите се управляват най-вече от счетоводителите.

j.tochkov

ЦитатДа не забравяме, че, въпреки всичко което си мислим, фирмите се управляват най-вече от счетоводителите.
Това пък от къде ти хрумна ?

jell0

Като изключим частните фирми, важно е в края на тримесечието да се рапортуват на всеослушание добри финансови резултати, от които зависят наличието на дивиденти и цените на акциите. Всички неща са приоритизират според това, как влияят на финансите. Затова споменавам счетоводителите. Хайде да го направим по общо -финансистите.

Това е разликата между хоби и бизнес. Apple e много добре управляван бизнес.
 

wess-music

Цитат на: jell0 - 23-02-2011, 22:59:08
Apple e (много добре) управляван бизнес.

Tова е хубаво обобщение. Звучи доста по библейски. Иска си "ключовете" за разгадаване.

jell0

Ключът е, че Apple трябва да си представи че ще паднат повечко пари.

Иначе и аз съм с две ръце за локализация, въпреки че се оправям с английски вариант.

zmeYpc

#36
За локализацията на Леопард
Аз съм този, който започна преди време да локализира Leopard. Имам напредък и постижения. Смятах да предоставя постигнатото на всички. За съжаление правни причини пречат това да се случи. Не искам неприятности. Това, което съм направил до момента ми е достатъчно. Ползва се и от 5 мои близки.
Идеята да се локализира Leopard и Snow Leopard не трябва да се изоставя. Въпреки че от гледна точка на жизнения цикъл на всяка от тези ОС сме закъснели. Страхувам се, че и по отношение на Lion сме закъснели.

За владеенето на езици
Не е въпросът дали някой владее и доколко владее английски. Някои много по-добре го обясниха преди мен: важното е новите поколения да свикват, че българският език е официално поддържан. Всеки може да си смени локализацията на системата на какъвто език му е удобно.

За бъдещето на българската локализация
Аз не съм се отказал. Когато намеря време и желание продължавам. Въпреки че Леопард е мъртва. Не съм се отказал да поддържам и клиента на Skype за Mac. Това, което се случва с него ме радва. Който има някакви препоръки и забележки да ми пише ЛС. Ще се допитам и до хората, с които го поддържаме. Непрекъснато локализирам и др. приложения. Сигурен съм, че ще се намерят българи, които да продължат и българска локализация на маковската ОС ще има.
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

iLili

Това с петицията може да се окаже измама. Възможно ли е някой да използва идеята като трик за печелене на пари (онези, които събират центове от всяко кликване върху реклами) Този имейл ме накара да се усъмня:

"Dear signatures of Petition for intergration of all European languages into all Apple's applications,

We have decided to extend the dead-line of the petition. For everybody who has not signed until now has time until 2011 May, 30. Until now the petition was signed by 2.019 people.

We would like to ask you to help us. We want to continue our effort. For this we need a bit of money for the server. Our plea: Could you click on one of the ads in the right column on the main page, please? After then you don't need to do something other. Through your click we could get a couple of cents, no more. So we can finance our project continuing.
I thank you for your support up to now.
Father informations about the situation about petition you can find on our blog.
I wish you all best."
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

fpyyh

би могло и да е легитимно, но може и да се опитват да те заразят с нещо точно от този линк. има и една грешка (father->further), което понякога е индикация за не-легитимността на писмото

konstant

На мен днес ми дойде мейл, в който казват че Лион ще бъде на чешки и унгарски и че са много доволни от това!

zmeYpc

Искам да благодаря на хората, които ми пишат на ЛС с молба да им кажа откъде да си намерят българска локализация за OSX, както и на други, които се свързаха с мен и искат да им предоставя това, кеото съм направил. Засега и на мен не ми е известно да се предлага подобно нещо. А що се отнася до направеното от мен, за съжаление не мога да го прдоставя. Вече обясних.

Все пак искам да ви изпратя 1 малко приложение, с което лесно можете да сменяте работния език на всяко приложение в OSX. Можете да го изтеглите от http://www.tj-hd.co.uk/en-gb/languageswitcher/. Има български превод. След малко ще опитам да го кача като архив тук, понеже там преводът е малко неосъвременен.

Благодаря на всички!
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

zmeYpc

Представлява това:


Можете да го изтеглите от http://files.myopera.com/zmeYpc/macosx/LS_1.1.7_BG_by_zmeYpc.zip
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1