Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-07-2024, 06:00:06

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 876
  • Latest: ratnikznae
Stats
  • Общ брой публикации: 82 682
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 100
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 39
Total: 39

39 гости, 0 потребители

Всички депутати и министри от ГЕРБ с iPAd.....

Започната от tasheff, 02-02-2011, 13:26:48

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

Garfield

Apple MacBook "Core 2 Duo" 2.2 13"
4 GB of 667 MHz DDR2 SDRAM (PC2-5300)
Specs (MB062LL/B)
iPhone 4 Version 4.2.1 (8C148)

pravdo

Не много добър анализ, при това на места с неверни тези.
Няма смисъл да навлизам в подробности.

Ето един по-добър анализ, който е в същата посока но
не от чалга журналистика:
http://www.capital.bg/blogove/parliament_watch/2011/02/02/1036114_zashto_deputatite_i_ministrite_niamat_nujda_ot/
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой


arnold

#18
Единствения начин да се оправдае(поне малко) покупката им според мен е като ги изпомахат да си върнат айпадите, а не да си ги задържат, но не вярвам това да се случи.
Real Mac mini

standalone

Ха-ха, ке умра от смех. Преди 5 мин. по новините на Бтв един от тези по;зватели на IPad го показа на журналистката, за да докаже че не е играчка. Като му светна дисплея, познайте какво се показа.... Solitaire!!!
Наистина момчетата яко работят.  ;D
MacBook Pro, 2.6 i7, 8GB 1600 MHz DDR3, 10.10.5
iPhone 5S/16GB
Apple TV 3 x няколко

mlambov

Според мен не е лошо, че имат iPad :)
В крайна сметка ако техните колеги на запад ги имат - защо не. Та дори и това да е прищявка на премиера.
През годините бяхме свидетели на много прищевки - увеличаване на ваканциите, нови мерцедеси, увеличаване на разходите за командировки и прочее.

Все пак това е първото правителство, което показва нещо по-различно от Microsoft и HP. Това са двата гиганта които обират големите сделки в държавните администрации.

А тези iPad-и не са купени с държавни пари, а от партийния бюджет.

Точно тук някак си не очаквах такива отзиви :P
Ако си бяха купили Samsung Galaxy Tab или HP Slate (който скоро ще излезе) предполагам нямаше да има толкова шум.

И понеже се водя "фирмен агент" (нали работя в Apcom), бих искал да кажа, че не са купени от нас - тъй като все още iPad не е официално пуснат от Apple за БГ пазара и ние не го продаваме :)

Иначе целия медиен шум според мен е нелоша реклама.
Не само за iPad, а като цяло за Apple в БГ.

angelvn

Гледам новите iPads ще ги обявяват на втори март (а за стартиране на продажбата им... един Господ знае кога). Нашите министри дали ще ги сменят :)
UI designer and developer

Wizi

Предвид, че държавата отпуска по 5000 лева месечно за всеки един депутат - не са рекли, не са ги взели!  8)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

j.tochkov

Ай стига сте ревали  ;)
Ясно е с какви пари са ги купили. Въпрос на избор.
Нека не мислим толкова закостеняло. Все се тръби, че България е нискотехнологична нация, че едва ли не работим с "елки" и т.н.т. Интернета ни бил бла, бла.
Ми добре купили са "cutting edge" устройство, но и имат обосновка за това. Като се издънят нека ги съдим. До тогава нека мислим положително, че то това да мислим така ни е май най-лошата черта на нас.

//извън темата
Наскоро четох, че може да се укаже, че ние ще сме първенци в Европейския съюз по преброили се онлайн.
Ако е така, то за пръв път ще съм горд, че съм "Б"ългарин.

traian_james

Хаха след 10 дни излиза iPad 2, прецакаха се министрите :D...

//off
На мен ми е интересно колко е населението в България.
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

angelvn

#25
И аз съм се преброил онлайн (хм, звучи тъпо това), ама не съм тръгнал да се гордея с това. Защото е само броене това, не е някакъв героизъм да отговориш на 10-20-30 въпроса.

Населението в България ще има прираст, и циганите ще се отчете че намаляват. И това ще е понеже въпроса за етническа принадлежност бе по пожелание и ти сам си го избираш. ;)

За Интернета - в България нета е е толкова зле, в Испания например ADSL-a е по-бавен и по-скъп от тукашния (наскоро ми спамиха мейла с оферти).
UI designer and developer

traian_james

След като сме почнали с off :D -> С испания нета наистина е много зле, майка ми е там и тегли със 60KB/s мах, да не говорим, че прекъсва редовно, особенно когато завали дъжд.
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.