Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

01-07-2024, 07:19:12

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 678
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 153
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 83
Total: 83

83 гости, 0 потребители

Firefox vs Google Chrome vs Safari ?

Започната от l0g1k, 28-01-2011, 10:11:52

« назад - напред »

0 Потребители и 3 гости преглеждат тази тема.

l0g1k

Интересно ми стана какво ви е мнението относно трите браузъра и кой е по-добрия за един мак :) Дизайн, скорост, бъгове..  ???

iNtaCt

Лично на мака ми залагам на Safari. На iPada залагам на iCab.

DALT

От както съм с мак (4 години грубо) си ползвам Сафари. Идеята да го ползвам е съвсем прагматична. След като е писан от Apple, следователно си е на 100% оптимизиран да работи със операционната система и да ползва ресурсите й.

На мак-а си имам инсталирани и Мозила и Хром, но впечатленията, че и двете са една идея по-тромави. Особено силно това важи за Мозилата, на която тромавостта приближава две идеи :)

Не мога да кажа същото за Сафари под Windows. Там просто се влачи и често забива. За това там си ползвам Хром.

Морт

Сафарито е склонно да изяжда стотици мегабайти памет и да се завлачва до безобразие, за разлика от хрома...
.fr

Metal

Още един глас за Сафари. Вярно е че яде памет, виждал съм го да ми заема 1GB рам, но просто го рестартирам през ден и нямам ядове, никога не ми се е влачило. А интеграцията му с ОС наистина е добра. Функцията на дикшана ctrl+cmd+D е безценна.

Под win - Opera, Chrome - обикновено първото заради жестовете с мишка и вградения мейл клиент. Хром за разработка или при проблеми.

HQ

FIREFOX !!!  >:(

Единственото ми изискване към браузъра винаги е било : стабилност и никакви реклами. Всички останали приказки са излишни.

iove


foctobar

На Mac ми е най-приятен Сафари, работи плавно. Както колегата горе каза, другите ми се струват с една или две идеи по-тромави. Липсват ми някои неща, като full-screen примерно, така че понякога ползвам и тях, основно Firefox (има разширението Rikaichan).
На Win - Firefox и Chrome. Хром е по-бърз, но Firefox има повече удобства. Поне като за последно сериозно ползвах Win де. :D И на двете системи понякога ползвам и Opera, но рядко.
Аз имам склонността да претоварвам браузърите, отварям десетки табове, и се завлачват неминуемо. Установих, че за да ми работи Сафарито по-дълго, трябва периодично да го reset-вам, за да затрива кешовете, които го затормозяват... :/ Иначе като ми забие, обикновено е заради Flash, kill-вам plug-in-a от Activity Monitor и Safari отново си работи. :)

Wizi

Цитат на: HQ - 28-01-2011, 14:08:28
FIREFOX !!!  >:(

Единственото ми изискване към браузъра винаги е било : стабилност и никакви реклами. Всички останали приказки са излишни.

+1

Не случайно Лисицата е най-използвания броузер в България и цяла Европа.

Слагам му блок на флаш, а и възможноста да спра всички останали анимирани гифчета с Еsc (forum lover) ми добавят доста точки в полза на Firefox.

Опитах се на няколко пъти да свикна с Опера и Хром, но все се оказва напълно безуспешно. Сафарито го считам за напълно окей, просто може би нямам навик да го ползвам. Иконкката му седи винааги на дока! Най-малко от уважение ;)

А, имам един стар лаптоп с Целерон на 1.5GHz с една гига RAM и Ububntu където Chrome е просто върха на сладоледа за скорост. Трябва да тествам и с Опера....
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

DALT

Напоследък ми се струва, че Лисицата бавно но сигурно започва да прилича на мастодонт. Тежка, тромава и все по-голяма ;) Ето защо доста народ предпочита Хром. Всичките тия думички са за под windows. Под мак е ясно.

Интересно ще бъде Microsoft да билднат един IE за Мак платформа. Примерно 9-ката. От както е излязла бетата, само хубави работи чувам за нея. И въобще в последно време от страна на Microsoft има интересни решения - W7Phone, IE9, W7...

Мисля, че бъдещето ще бъде все по интересно :)

Lycan

Safari - просто брилянтно и супер стабилно, нека яде памет, има предостатъчно.

Chrome - добър рендер под мак, бърз, но много нестабилен (поне при мен), и лош рендер при бозата.

Ffox - еднакво тегаво mac/win, имаше полезни екстеншини - сега ги има и в сафари и хром

Opera - единствено ми е била полезна за 3G тетеринг с турбото си.

IE - налага ми се да го пипам заради клиенти (след това си мия ръцете)

ManyG

Аз IE отдавна съм го изхвърлил от живата си.
Сега само Safari за Мак
и Хром за Винбозата

angelvn

Още един глас за Сафари.
Въпреки, че е доста тромав поне при мен.
Машинката, на която го карам е: MacBook early 2009 - 2GHz Intel C2D, 3GB DDR2 RAM, GeForce 9400, 250GB HDD, с инсталиран Mac OS X 10.6.6 (с всички ъпдейти на лице).
Спрял съм му и флаша с clicktoflash.

Firefox не ми допада като браузър още откакто излезе.
Хром е бърз и изчистен, но не ми харесва организацията на отметките, а и това, че не мога да си ги синхронизирам с iPhone (може и да може не съм се ровил в itunes).
UI designer and developer

Prison

Safari + AdBlock =  ;D - За Снежко
Лисица - За 7 (От може би 5 години я ползвам под Уиндоус и от инат не искам да я сменям). Бих ползвал Safari и в Уиндоуса, но за съжаление е доста не оптимизирано и бъгаво.
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

j.tochkov

#14
Избора ми е Safari.
Firefox ползвам само когато трябва да пиша нещо на rails/php заради firebug и други add-ons благинки.
@angelovarna
Странно. На твоя макинтош трябва да лети. Да не би да си "набил" много extensions ?